Kurz prežitia v drevenici či joga pobyt na ostrove bez turistov. Nvotová spustila predaj netradičných zájazdov

  • Cestovka Doroty Nvotovej nepatrí medzi firmy, ktoré by sa v náročných pandemických časoch len tak vzdali
  • Od prepuknutia pandémie je táto cestovka pripravená neskrachovať
  • Už pred časom spustila predaj takzvanej „otrasnej dovolenky”, teraz prichádza s celkom novým zájazdom, ktorý je zameraný na prežitie v divočine či jogu na ostrove
Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej
  • Cestovka Doroty Nvotovej nepatrí medzi firmy, ktoré by sa v náročných pandemických časoch len tak vzdali
  • Od prepuknutia pandémie je táto cestovka pripravená neskrachovať
  • Už pred časom spustila predaj takzvanej „otrasnej dovolenky”, teraz prichádza s celkom novým zájazdom, ktorý je zameraný na prežitie v divočine či jogu na ostrove

Cestovka Fulmaya Travel je známa tým, že nie je ako bežné cestovné kancelárie. Jej zakladateľka Dorota Nvotová si totižto potrpí na to, aby si v ponuke nenašiel žiadne masovky a konvenčné „spoznávačky“.

Práve naopak, zameriava sa len na malé skupiny a jednotlivcov, aby bola zaručená autentickosť zážitku a za dovolenku si nezaplatil veľa peňazí.

Mnohé cestovné kancelárie sú už viac ako rok na hrane prežitia, cestovateľka a podnikateľka Dorota Nvotová si však povedala, že jej sa ešte skrachovať nechce. Ľuďom najnovšie predstavila zájazd s názvom: „Kurz Prežitia a pobyt v tradičnej slovenskej dreveničke.“

Pôjde o 4 dni naplnené akciou v horskom prostredí spojené s oddychom v peknej tradičnej drevenici. Cez deň ťa čaká makačka a program, počas ktorého budeš zaučený do tajov prežitia v divokej prírode. Postará sa o to profesionálny hasič, záchranár a školiteľ.

„Po večeroch vám Dorota Nvotovová zahrá na klavíri v drevenici pri svetle petrolejky a sviečok, variť a opekať si budeme na ohni za zvukov divokého lesa a zvery,“ popisuje tím cestovky.

zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Základný kurz prežitia v horskom prostredí je zameraný na zvládnutie techník a taktiky presunu, prekonávanie prekážok pomocou lana, stavbu prístrešku a využitie dostupných zdrojov na prežitie v horách.

Naučíš sa orientovať v teréne, pracovať s mapou a buzolou, no odhalíš aj čaro topografie či plánovania a presunu po teréne. Skalnatý terén prekonáš len pomocou lana a naučíš sa poskytovať aj prvú pomoc.

zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Budeš musieť využiť dostupné zdroje na získanie vody a jedla, následne ťa bude čakať stavba prístrešku. Cena kurzu je 190 eur a zahŕňa jednoduché ubytovanie v drevenici a stane, stravu, dopravu vlakom z ktoréhokoľvek mesta na Slovensku do cieľovej stanice. V cene je samozrejme aj výcvik prežitia či certifikát o absolvovaní výcviku vo Veľkej Fatre.

Joga na opustenom ostrove

Ak to nie je nič pre teba, v ponuke je momentálne aj septembrový zájazd: „Joga na zabudnutom ostrove v Chorvátsku.“ Bývať budeš v celkom novej vila na chorvátskom ostrove bez turistov.

Chystáš sa na letnú dovolenku?

„Ráno začneme prechádzkou k moru a následnou lekciou Hatha Jogy, pod taktovkou našej yoga lektorky Zuzany (Lotus Pro Yoga), pokračujeme vlastnoručne urobenými raňajkami na dome a kávičkou v miestnej rannej kaviarni, kam chodia ráno všetci ostrovania. Na ostrove panuje kľudný vidiecky život,“ popisuje Dorota Nvotová.

Nie sú tu takmer žiadni turisti, v maríne namiesto suvenírových stánkov stoja zaparkované hrdzavé traktory a sedia babky spievajúce chorvátske ľudové štvorhlasy.

zdroj: Unsplash/Evelina Zhu

Väčšina obyvateľstva sa živí zberom a spracovaním olív a výrobou olivového oleja. Zaujímavosťou je, že autá tu nemajú značky, nakoľko na ostrove nie je polícia. 

Na ostrove žije aj mladý shiatsu masér, ktorý záujemcov na požiadanie vymasíruje, taktiež tu žije pani, ktorá robí každý deň terapie gongom. Čakať môžeš aj gastronomické hody, typické sú šaláty, kalamáre či mušle na víne a prechádzky po ostrove. Zájazd sa koná v termíne 3. až 10. september 2021 a jeho cena je 420 eur na osobu.

V cene máš ubytovanie v štvorlôžkovej izbe v novej vile. Prvú noc po prílete prespíš v Zadare, kde si užiješ tamojšie uličky a večerný život. Ráno sa presunieš už na spomínaný ostrov a to prvým trajektom. Hatha joga s inštruktorkou sa cvičí dvakrát denne a po ostrove ťa bude sprevádzať Dorota Nvotová, ktorá je tu ako doma, nakoľko ostrov navštevuje už 5 rokov.

V cene nie je zahrnutá medzinárodná spiatočná letenka, ktorú si kúpiš za cca. 50 až 100 eur. Terapia gongom ťa bude stáť 3 eurá a shiatsu masáž okolo 15 eur. Čo sa týka stravy, jedlo v chorvátskych potravinách stojí podobne ako u nás a v reštaurácii si dáš dobrú večeru za cca 8 až 10 eur.

Zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK