La Donuteria po požiari spočítala škody. Desiatky tisíc eur a obmedzená prevádzka

  • Prevádzka bratislavskej La Donuterie sa 19. decembra ocitla v plameňoch
  • Tím prevádzky túto správu fanúšikom oznámil na svojom Facebooku
  • Výroba sa musela na čas presunúť do Brna
don
Facebook/La Donuteria
  • Prevádzka bratislavskej La Donuterie sa 19. decembra ocitla v plameňoch
  • Tím prevádzky túto správu fanúšikom oznámil na svojom Facebooku
  • Výroba sa musela na čas presunúť do Brna

Aktualizovaný článok z 20. decembra.

„Ahojte naši donuťáci. Naše Vianoce budú tento rok o niečo smutnejšie. Musíme Vám oznámiť, že včera večer v našej pekárni došlo k požiaru. Ide o rozsiahlu škodu, pri ktorej zasahovali tri požiarne autá. Na vine je zrejme dodávateľská firma, ktorá nám včera vymieňala spínače a po ich odchode začal priestor do 30 minút horieť. Veľmi nás mrzí, no budeme sa snažiť robiť všetko pre to, aby sa naše #bestdonutsintown dostali k vám zase čím skôr,“ oznámil smutnú správu tím La Donuterie na ich facebookovej stránke 20. decembra.

Deň po požiare zostala otvorená len prevádzka Eurovea a Westend Patrónka. Šafárikovo námestie a pop-upy v Avione, Poluse a Bory Mall Bratislavčanom milované donuty neponúkli. Všetci pekári z La Donuteria aj so všetkými surovinami sa presunuli do sesterskej pekárne v La Donuterii v Brne.

Peter Straňák, zakladateľ La Donuterie nám prezradil: „Priestory sú úplne zničené. Škoda je odhadovaná cca na 33 000 eur. Môže trvať aj mesiac, kým sa to podarí obnoviť, a uvidíme, ako sa k tomu postaví poistovňa.”

Zo značky sa ihneď po jej predstavení stal slovenský lovebrand, ktorému sa nevyhýbajú ani celebrity, hoci nejde o super luxusné moderné jedlo. Peter sa rozhodol kva­litné do­nuty a sladké fa­rebné gla­zúry priniesť na Slovensko a to priamo z New Yorku. 

Celý príbeh tejto obľúbenej prevádzky nájdeš v našom rozhovore. Milovníci sladkého po požiari brand podržali. To ma mrzí. Vaše donuts sú úžasné. Ale to zvládnete. Držím palce,“ napísal jeden, „Veľa šťastia, nech to rýchlo dáte opäť dokopy a nech áas podobne nešťastia zďaleka obchádzajú!,“ píše ďalší.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech