Ľadový unikát otvoril svoje brány. Viac než 200 ton opracovaného materiálu vyráža dych

  • Slováci sa konečne dočkali tradičného Tatranského ľadového dómu
  • Navštíviť ho budeš môcť až do apríla
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/vysoketatry_horyzazitkov
  • Slováci sa konečne dočkali tradičného Tatranského ľadového dómu
  • Navštíviť ho budeš môcť až do apríla

Tatranský ľadový dóm sa už dávno pred pandémiou zaraďoval do víkendového programu mnohých ľudí. Oči z ľadovej stavby nespúšťali deti, ani dospelí. Inak tomu, pravdepodobne, nebude ani tento rok.

Vstup je bezplatný

Tatranský ľadový dóm svoje brány otvoril 19. novembra, pričom ho možno navštíviť denne od 9:00 do 16:00.Vstup je bezplatný a brány tohto unikátneho diela budú otvorené až do apríla 2022. Rovnako, ako všetky pamiatky, aj ľadový dóm podlieha aktuálnym epidemickým opatreniam.

Vstup do jeho priestorov je povolený formou individuálnych prehliadok pre kompletne zaočkovaných a ľudí, ktorí COVID prekonali. Nutné je aj dodržiavanie maximálneho počtu, ktorý predstavuje 1 osobu na 15 metrov štvorcových.

Ako informuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, vstup do Tatranského ľadového dómu bude umožnený len osobám s prekrytím horných dýchacích ciest ochranným respirátorom minimálnej triedy FFP2.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Vysoké Tatry️️️️ (@vysoketatry_horyzazitkov)

Slováci, Česi aj Američanka

Ani tohtoročné majstrovské dielo sa nezaobišlo bez námetu, ktorý odkazuje na svetoznáme stavby.

„Katedrála, ktorá nám bola projektovým vzorom patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO a vyznačuje sa románskou stavbou. Telo stavby však zdobia gotické aj barokové doplnky. Katedrála sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela, ako cieľ pútnikov na Svätojakubskej púti, bude prostredníctvom Tatranského ľadového dómu originálnym symbolom konca doby poznačenej pandémiou a nového začiatku,“ uvádza Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Na celom projekte spolupracovalo 20 remeselníkov zo Slovenska a Česka, ale aj Američanka Griffon Ramsay. Regiontatry tiež informoval, že na stavbu bolo použitých spolu 225 ton ľadu v podobe 1 880 ľadových blokov.

Keďže sa organizátori chceli pripraviť aj na teplejšiu zimu, pod strechu kupoly umiestnili technologickú novinku, ktorou je termoizolačná vložka.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa EVENT TECH PARTNER .EU (@eventtechpartner.eu)

„Táto novinka nám výrazne uľahčuje udržiavanie ľadového dómu v špičkovej kondícii. Udrží dóm v mínusových teplotách aj vtedy, keď sú teploty vonku vyššie a znižuje nároky na chladenie,“ informoval Rastislav Kromka technický manažér stavby.

Zdroje: www.tatry.sk, regiontatry.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie