Land Rover: Prvé luxusné obrnené vozidlo z divízie SVO

  • Konečne je tu niečo pre náročnú slovenskú klientelu!
image_1441647738.jpeg
  • Konečne je tu niečo pre náročnú slovenskú klientelu!

 

RANGE ROVER SENTINEL

Dielo špeciálneho oddelenia Special Vehicle Operations SVO je prvým obrneným luxusným automobilom Jaguaru Land Rover. Postavený je na základe Range Rover Autobiography. Sentinel bude predstavený verejnosti na Medzinárodnej prehliadke obranného a bezpečnostného zariadenia, ktorá sa uskutoční 15. až 18. septembra v Aréne Excel v Londýne.

 

Range Rover Sentinel

 

OBRNENÉ VOZIDLO PRE NÁROČNÝCH KLIENTOV

Novinka nesúca názov Range Rover Sentinel prichádza v extrémne odolnom prevedení. Pancierovanie úrovne certifikátu VR8 z neho robia mimoriadne odolné vozidlo! Dokáže odolať nielen útoku strelných zbraní a granátom! Odolá aj sile bočného výbuchu až 15 kilogramov TNT! Okrem odolného pancierového tela zaujme vďaka cestnej spôsobilosti zákazníkov z Európy či Stredného Východu a Ameriky. Homologovaný obrnený Range Rover je to pravé pre náročných slovenských klientov!

 

Range Rover Sentinel

 

NÚDZOVÝ VÝCHOD

Nečakanou vlastnosťou automobilu je aj možnosť opustenia vozidla v prípade, že došlo k zablokovaniu dverí. Pasažieri sa dostanú z vozidla núdzovým východom umiesteným za zadnými sedadlami.

 

Range Rover Sentinel

 

ANTI-SABOTÁŽNY VÝFUK

Sentinel má tiež anti-sabotážny výfuk, samotesniacu palivovú nádrž s automatickým „zacelovaním“ dier, pomocné „back-up“ batérie a podporný systém nabíjania. Zaujímavé sú aj ďalšie voliteľné funkcie ako je hasenie pod kapotou, sirénový systém a externý reproduktor umožňujúci cestujúcim komunikáciu aj s ľuďmi mimo vozidla.

 

Range Rover Sentinel

 

MOTOR 

Sila pochádza z celkového výkonu 335 koní. Sentinele poháňa V6 preplňovaný zážihový motor s objemom 3,0 litra z Jaguaru F-Type a XE-S. Výkon prenáša osemstupňová automatická prevodovka. Obrovský nárast hmotnosti je zapríčinený „pancierovým kabátom“ a vyžiadal si prispôsobenie kalibrácie stabilizačného systému a zavesenia kolies. 

 

Range Rover Sentinel

zdroj: autobazar.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK