Lekár Kulkovský: Môže byť aj horšie. V Brazílii intubujú pacientov pri vedomí a prezident im odkazuje, aby nefňukali

  • Primár považskobystrickej nemocnice na svojom blogu poukazuje na to, čo sa stane, keď sú vo vláde popierači COVIDu
  • Slovenské zdravotníctvo melie z posledného, no nie je to nič oproti tomu, čo sa deje v Brazílii
Brazília koronavírus
TASR/AP Photo/Eraldo Peres
  • Primár považskobystrickej nemocnice na svojom blogu poukazuje na to, čo sa stane, keď sú vo vláde popierači COVIDu
  • Slovenské zdravotníctvo melie z posledného, no nie je to nič oproti tomu, čo sa deje v Brazílii

Všade na svete sa protestuje. No zatiaľ čo väčšina sveta protestuje proti opatreniam zamedzujúcim šírenie koronavírusu, v Brazílii sa protestuje za ne. Prezident Jair Bolsonaro totiž patrí k tým, ktorí pandémiu neustále spochybňujú a neveria na opatrenia, ani na očkovanie. Protestujúcim len odkázal, aby prestali fňukať

V najväčšej juhoamerickej krajine je druhá vlna v prvom prúde, hoci vláda stavila na premorenie a dúfala, že sa ďalšej vlne nákazy vyhne. Nestalo sa tak. Ba naopak, zrodil sa tu nebezpečný a nákazlivejší variant.

Hniezdo mutácií

Brazília sa stala hniezdom množstva mutácii SARS-CoV-2, medzi ktorými sa nachádzajú aj také, ktoré môžu celý svet vrátiť aj napriek všetkému úsiliu na začiatok tejto tragickej cesty. A kvôli čomu? Len kvôli jednému politikovi, ktorý neveril a podceňoval nepriateľa, do boja s ktorým poslal na smrť svojich voličov,“ píše doktor Milan Kulkovský na svojom populárnom blogu.

Dodáva, že takto to vyzerá, keď sú pri moci ľudia, ktorí „odmietali rúška, teraz respirátory, zvolávali občanov do ulíc, odmietajú vakcíny, podporujú neúčinnú a nebezpečnú liečbu, experimenty, videli koronavírus letiaci v lúčoch 5G siete. Lupou sledovali ampulky s očkovacou látkou a hľadali v nej nanočipy a diabolské znamenia. Liečili sa alkoholom a súťažili v tom, kto zazdieľa najväčšiu hlúposť…

Covid Samba – Brazília nám ukazuje, že môže byť aj horšie Situácia na Slovensku je i naďalej zlá. Svetielko na konci…

Posted by Milan Kulkovsky blog on Sunday, 21 March 2021

Upozorňuje tiež na to, že miestny zdravotnícky systém je úplne v koncoch. A to tak, že v niektorých nemocniciach podstupujú pacienti napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu zaživa. Tento zákrok je veľmi bolestivý a tak sa vykonáva v anestéze. Tú však niektoré brazílske nemocnice nemajú.

Ak by bol pacient pri intubácii pri vedomí a nespolupracujúci, mohlo by dôjsť k závažnému poškodeniu dýchacích ciest a hlasiviek s trvalými následkami až smrťou,“ podotýka lekár s tým, že v Južnej Amerike pacientov namiesto toho priväzujú k posteliam, aby si neublížili.

Svetom sa rýchlo šíri mutácia koronavírusu, ktorá dokáže „utiecť“ pred vakcínou

Brazília je po USA druhou najviac zasiahnutou krajinou na svete s takmer 12 miliónmi prípadov a už takmer 300 000 úmrtiami. Známe je brazílske mesto Manaus, ktoré sa stalo veľkým ohniskom a straty na životoch sa tu počítajú v tisíckach denne. Navyše sa tu vyvinul variant koronavírusu, ktorému sú nejaké protilátky vzniknuté z očkovania úplne fuk.

Brazílska korona samba je dôkazom toho, že ani rici ani cici nepomôžu, ak ich mozog nevedie…,“ uzatvára lekár.

Zdroje: MilanKulkovskýBlog, Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá