Lidl zaraďuje do svojej ponuky slovenské remeselné pivá svetovej úrovne

  • Skvelé pivo so špecifickou chuťou bude znova o niečo prístupnejšie.
pivoooo
facebook.com/Kaltenecker/facebook.com/lidl
  • Skvelé pivo so špecifickou chuťou bude znova o niečo prístupnejšie.

Často si vyberáme v krčmách známe zahraničné značky a ani nevieme, aké dobré veci máme priamo pod nosom. Slovensko je krajinou inovatívnych, šikovných a pracovitých ľudí. Ale takisto je plné aj fanúšikov piva, či výrobcov vína. Často všetci v podnikoch stavíme na zahraničné značky alkoholu, alebo aspoň na známe české a slovenské značky. No množstvo, najmä mladých, ľudí sa vracia k starým slovenským pivným receptom a spôsobom.

Na Slovensku máme približne 40 malých pivovarov, o ktorých väčšina ľudí vie málo alebo vôbec nič. Väčšina z nich má pekný obal, nápaditý názov a špecifickú chuť. Jedným z nich je aj Kaltenecker.

Kaltenecker

S výrobou začali v roku 1997  a odvtedy sa snažia hrať s chuťami každý deň. Nepoužívajú stabilizátory a sezónne pivá sú každoročnou samozrejmosťou. Medzi špeciálne príchute patria napríklad Bitter Lime, Grapefruit, alebo Ginger Symphone dvanástka. Kaltenecker má pritom korene v Rožňave, ktorá má bohatú nielen banícku, ale aj pivnú tradíciu siahajúcu až do stredoveku.

foto:facebook.com/kaltenecker

Našťastie  remeselné pivné kúsky nedostaneš sú dostať len v špecializovaných obchodoch. Tým, že je po nich stále väčší dopyt, do svojho produktového portfólia ich vkladajú aj veľké reťazce. Skvelým príkladom je aj Lidl, ktorý sa do svojej ponuky rozhodol od budúceho týždňa zaradiť aj výrobky z rožňavského remeselného pivovaru.

foto:facebook.com/kaltenecker

Aktuálne  reťazec reklamuje novú akciu, ktorá ponúkne štyri druhy piva značky Kaltenecker.

„Táto obchodná sieť prináša niekoľkokrát za rok na svoje pulty akciu s predajom vyššie situovaných produktov. Príkladom je predaj svetoznámeho vína Chateauneuf du Pape, či pravého kaviáru. Tentokrát, pre tento účel, hľadali slovenský produkt svetovej úrovne. Keďže náš pivovar je najoceňovanejším slovenským pivovarom vo svete, oslovili jedného z našich dealerov, ktorý obchod zrealizoval. Jedná sa o predaj selekcie našich produktov v dvoch vlnách,“ vysvetľuje pre portál oPive.sk riaditeľ Pivovaru Kaltenecker Juraj Husár.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech