Lipšic je výsmechom svojej funkcie, tvrdí Fico. Skritizoval ho za status

  • Bývalý premiér Robrt Fico dúfa, že statusom Lipšica sa bude zaoberať generálny prokurátor
  • Špeciálneho prokurátora označil Fico za výsmech
pjimage - 2021-08-19T111401.226
TASR/Jaroslav Novák TASR/Jakub Kotian
  • Bývalý premiér Robrt Fico dúfa, že statusom Lipšica sa bude zaoberať generálny prokurátor
  • Špeciálneho prokurátora označil Fico za výsmech

Predseda opozičného Smeru-SD a bývalý premiér Robert Fico spochybňuje nestrannosť špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a verí, že sa bude jeho statusom na sociálnej sieti zaoberať generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Lipšic v stredu (18. 8.) na sociálnej sieti napísal, že podozrenia vo vyšetrovaných korupčných kauzách sa potvrdzujú a že snaha zastaviť či zabrzdiť trestné stíhania „korupčnej chobotnice“, bude pravdepodobne v najbližších týždňoch a mesiacoch vrcholiť.

PODOZRENIA SA POTVRDZUJÚPred dvomi mesiacmi bol pre korupčné trestné činy obvinený, zadržaný a vzatý do väzby bývalý…

Posted by Daniel Lipšic on Wednesday, August 18, 2021

 Lipšic je podľa Fica výsmechom vo funkcii špeciálneho prokurátora. Vďaka nemu podľa šéfa Smeru-SD „hnijú vo väzbe mnohí nevinní ľudia“. „Vo svojom statuse hovorí o vierohodnosti zločincov typu Petra P., alias Tigra, tohto času vo väzbe, schopného za odmenu krivo obviniť kohokoľvek. Toto je nestranný špeciálny prokurátor?“ vyhlásil Fico.

Robert Fico
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Všade sú zločinci

Špeciálnemu prokurátorovi taktiež vyčíta to, že za dobrých považuje len seba a pár prokurátorov i sudcov. „Všetci ostatní, tisíce slušných ľudí v polícii, na prokuratúre a súdoch sú zločinci,“ podotkol predseda Smeru-SD.

Prekáža mu tiež, že si mal Lipšic zverejniť status pod fotografiou protestu pred bratislavským bytovým komplexom Bonaparte, kde Fico v minulosti býval. „Na fotke sú jasné „heslá typu „Fico chráni zlodejov“ a podobne, ktorými sa Igor Matovič zaskvel v predvolebnej kampani,“ skonštatoval a zároveň sa opýtal, či sa toto dá vnímať ako nestrannosť špeciálneho prokurátora.

 Lipšic vo svojom statuse okrem iného informoval, že podozrivé a obvinené osoby, ktoré boli súčasťou zločinného systému, urobia všetko preto, aby nemuseli niesť svoj diel trestnoprávnej zodpovednosti. „Vážim si prácu všetkých čestných policajtov, prokurátorov a sudcov. A nechcem, aby to vyznelo pateticky, ale dnes osud spravodlivosti visí na pomerne tenkom lane, tvorenom niekoľkými operatívcami, vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami,“ uviedol.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka koncom júla kritizoval Lipšica za jeho vyjadrenie k uzneseniu Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) o vznesení obvinenia voči svedkom vo viacerých kauzách. Podľa Žilinku bezprecedentne postupoval v rozpore so zákonným princípom zdržanlivosti prokurátora a spôsobom, ktorý neprispieva k zvyšovaniu dôveryhodnosti prokuratúry.

Myslí si, že Lipšic zabudol, že už nie je advokátom, ale špeciálnym prokurátorom. Lipšic na to reagoval tým, že sú chvíle, keď sa treba ozvať a v jeho veku sa už asi nezmení.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK