Otestovali sme novinky v plánovači ciest od Sygicu. Slováci sa opäť činili a priniesli zaujímavé novinky

  • Plánovanie výletu býva niekedy únavné
  • Skúmanie miest, ktoré chceme navštíviť zaberá niekedy aj hodiny
  • Sygic sa snaží tento problém vyriešiť
web1
Sygic
  • Plánovanie výletu býva niekedy únavné
  • Skúmanie miest, ktoré chceme navštíviť zaberá niekedy aj hodiny
  • Sygic sa snaží tento problém vyriešiť

Túžite si naplánovať parádny euro trip len vás odrádza tá plánovacia fáza, pocit s ktorým sa stretol snáď každý nádejný cestovateľ? Potom ako si naštudujete základné fakty a zaujímavosti o krajinách, ktoré chcete navštíviť, vás čaká písanie itinerára, a potom zaznačovania miest na mape.

Sygic sa snaží ponúknuť riešenie

Sygic tento problém za vás vyriešil svojou webovou mapou, kde sú všetky zaujímavé miesta už vyobrazené, dokonca aj s popismi. Výlet si pokojne môžete naplánovať cez počítač. Zaznamenáte si pamiatky, respektíve miesta, ktoré chcete navštíviť. Výlet si viete dokonca rozdeliť podľa dátumov, v ktorý deň chcete navštíviť ktoré miesto.

Po naplánovaní cesty si môžete celú trasu poslať na telefón alebo zdieľať link s priateľmi. My sme si skúsili naplánovať cestu z Bratislavy do Budapešti. Začiatok plánovania trasy funguje klasicky ako napríklad v Google Maps.

Mapa vám sama ukazuje zaujímavé miesta, ktoré môžete navštíviť. My sme si vybrali Budovu Maďarského Parlamentu. Itinerár si môžete upravovať dokonca podľa dní, parlament a ďalšie body sme si naplánovali na prvý deň. Po rozkliknutí si dokonca viete pozrieť aj otváracie hodiny.


V prípade niektorých bodov sú k nim aj vysvetlivky, prípadne je opísaná história miesta.

V rámci celej webovej aplikácie si viete zároveň aj vybrať a objednať ubytovanie cez booking.

Alebo dokonca objednať aj prehliadku mesta.

Zaujímavé body na mape si viete pozrieť aj ako zoznam a pridať si ich do svojho cestovné itinerára aj týmto spôsobom.

Ak si neviete sami vybrať, respektíve nechce sa vám zostavovať itinerár, tak si môžete pokojne vybrať jeden z prednastavených.

Celé plánovanie výletu prebieha relatívne intuitívne a nie je s tým väčší problém. Problém však nastáva, keď si chcete naplánovaný výlet poslať emailom na mobil. Nová funkcia síce funguje, ale len v oklieštenej podobe. Môžete si na mobil poslať jednoduchú trasu z bodu A do bodu B, ale poslať kompletný itinerár nie je možné. Ak by ste to chceli spraviť, musíte sa prihlásiť a uložiť si celý trip. Do mobilu to načítate tak, že si stiahnite aplikáciu Sygic Travel a prihlásite sa. Samozrejme, nie všetky funkcie aplikácie sú odomknuté. Na to, aby ste mohli využiť jej potenciál naplno, si aplikáciu musíte zakúpiť.

Medzi bezplatné funkcie patrí aj zdielľanie výletu s ďaľšími účastníkmi. Avšak na to, aby výlet mohli upravovať alebo dopĺňať si musia vytvoriť konto. Ale ako sme už avizovali, aby ste to mohli poriadne využiť, tak aspoň jeden z účastníkov musí vlastniť plnú verziu. Existuje síce priestor na zlepšenie, ale zatiaľ to hodnotíme kladne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech