Video mladého Košičana videlo 41 miliónov ľudí. Dnes je jedným z najznámejších youtuberov v USA a zarába milióny ročne

  • Dávid Dobrík si vďaka svojim vlogom kúpil novú Teslu aj dom v Los Angeles
  • Aj keď od útleho detstva žije v USA, má slovenské občianstvo
  • Jeho videá na Youtube pozerajú milióny divákov
dave
David Dorbrik Instagram
  • Dávid Dobrík si vďaka svojim vlogom kúpil novú Teslu aj dom v Los Angeles
  • Aj keď od útleho detstva žije v USA, má slovenské občianstvo
  • Jeho videá na Youtube pozerajú milióny divákov

Keď sa začne hovoriť o youtuberoch a ich úspechu, vďaka masívnej podpore maloletých divákov, nejeden Slovák len prevráti očami. Či už sa nám to páči, alebo nie s novou digitálnou dobou vznikajú aj nové povolania, ktoré vedia pár vyvoleným zarobiť veľmi pekné peniaze. Na Slovensku sú síce v kurze mená ako Gogo alebo Selassie, tí však dosahujú len zlomok videní a zarábajú oveľa menej ako Dávid Dobrík.

Spending time with family has always been most important to me

Príspevok, ktorý zdieľa DAVID DOBRIK (@daviddobrik),

Tento 22-ročný Košičan si svojimi vlogmi získal predovšetkým americké publikum. Do USA sa spolu s rodičmi presťahoval, keď mal 5 rokov. Neskôr odišiel žiť s kamarátmi do Los Angeles. V tomto čase žal úspechy s krátkymi videami Vine, vďaka ktorým si naštartoval kariéru. Dnes v Kalifornii pestuje svoje digitálne impérium.

Jeho hlavným komunikačným kanálom je Youtube, na ktorom má vyše 8,7 milióna odoberateľov. Dávid sa môže pochváliť aj 5,8 miliónmi fanúšikov na Instagrame a viac ako 2 miliónmi na Twitteri. Vďaka vtipným videám, ktoré majú prevažne 4 minúty a 21 sekúnd si dnes plní sny. Jeho čistá hodnota majetku predstavuje 2-4 milióny dolárov.

Coachella was great but Koshella was wild

Príspevok, ktorý zdieľa DAVID DOBRIK (@daviddobrik),

Tak ako každý poriadny youtuber, aj Davidovú časť príjmu tvorí predaj merchandisu. Jeho tričko VLOG SQUAD predáva za 25 dolárov, no kúpiť si môžeš aj CLICKBAIT deku za 56 dolárov. „Niekedy zarobím na merchandise 30- až 40-tisíc dolárov mesačne. Keď sa darí, vyšplhá sa to na 200-tisíc dolárov,“ hovorí v rozhovore pre magazín Forbes.

Surprised my dad with a new car so he can escape from immigration quicker

Príspevok, ktorý zdieľa DAVID DOBRIK (@daviddobrik),

Ak si teda Dávid zráta príjmy za videá, spolupráce a predaj oblečenia pod jeho značkou, ide už o celkom slušný balík. Predchádzajúce daňové obdobie som zarobil 1,3 milióna dolárov. Tento rok to bude viac ako 3 milióny dolárov. No nechcem to brať ako nič dané, o pár rokov to môže byť omnoho viac, ale aj omnoho menej,“ Forbes konštatuje Dávid, pre .

V súčasnosti Dávid býva v Los Angeles, konkrétne v Hollywoode spolu so svojou priateľkou Lizou Koshy, ktorá je tiež známou youtuberkou. Spolupracuje s prestížnymi značkami ako McDonald’s či Coca-Cola. Minulý rok získal prestížne ocenenie za najväčšiu vychádzajúcu hviezdu internetových vlogov s názvom Streamy Awards, ktorú si prevzal v Beverly Hills. Za zarobené peniaze si však Dávid neplní len svoje sny, ale aj sny jeho rodičov, ktorým najnovšie kúpil luxusné autá značky Mercedes a BMW.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech