Ľuboš Blaha má koronavírus. Verí, že sa nakazil v parlamente kvôli schôdzi, na ktorej nebol

  • Blaha je presvedčený, že sa nakazil na parlamentnej schôdzi 28. decembra
  • Poslanec Smeru je teraz v karanténe
8februar2019_NRSR_12592148
TASR/Martin Baumann
  • Blaha je presvedčený, že sa nakazil na parlamentnej schôdzi 28. decembra
  • Poslanec Smeru je teraz v karanténe

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha má koronavírus. Informoval o tom v statuse na Facebooku. Poslanec dlhodobo kritizuje opatrenia terajšej vlády a kritiku si neodpustil ani teraz. Je totiž presvedčený, že sa nakazil v parlamente.

AKTUÁLNE: Nitra ide od pondelka do úplného lockdownu. Priepustkou je negatívny test

Krátko pred Silvestrom totiž mohli v sále byť aj poslanci, ktorí boli v karanténe alebo mali pozitívny test. Mali však oddelený vchod a v pléne boli oddelení fóliou. Poslanci Smeru v rokovacej sále dokonca v ten deň ani neboli, hlasovanie o zákone umožňujúcom predĺženie núdzového stavu odignorovali.

Blaha podľa vlastných slov prišiel iba na otočku, urobiť tlačovú besedu za Smer. Zo schôdze sa ospravedlnil a ani na nej nebol. V deň schôdze uviedol ako dôvod neúčasti obštrukciu.

Na proteste 17. novembra sa poslanec Blaha fotil s účastníkmi protestu bez rúšok a protestoval proti nariadeniam vlády, vtedy sa podľa vlastných slov nenakazil, hoci šlo o rizikovú udalosť. Za zdroj svojej nákazy považuje schôdzu v parlamente.

Mám Covid. A tuším, kde som ho dostal. V parlamente. Kvôli Matovičovej mimoriadnej schôdzi, kde nahnal nakazených…

Posted by Ľuboš Blaha on Wednesday, January 6, 2021

Samozrejme, mohol som Covid dostať aj inde, lenže problém je, že som v tomto období prakticky nikde inde nebol. Spomínate – bol lockdown, Vianoce, sedeli sme doma, maximálne nákup,“ uvádza Blaha.

Rúška som stále nosil, inak to dnes ani nejde. Okrem osudného dňa v parlamente som bol iba na pohrebe svojho otca, kde bolo dokopy 10 ľudí a všetci sú buď negatívni alebo chorobu prekonali a nie sú teda infekční. Overoval som,“ dopĺňa poslanec, ktorého otec iba nedávno zomrel po boji s koronavírusom v nemocnici. Poslanec však nepotvrdil, že COVID-19 bol priamou príčinou smrti.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech