Ľuboš Fellner je po obrovskom mediálnom škandále späť. Ľuďom dáva cestovateľské tipy na Instagrame 

  • Ľuboš Fellner je zakladateľ cestovnej kancelárie Bubo, ktorý za 30 rokov prešiel všetky krajiny sveta. Ako vyštudovaný lekár s atestáciou sa venuje cestovateľskej medicíne
  • Po vypuknutí koronavírusu sa rozhodol zdieľať svoje skúsenosti a pocity na Youtube. Za svoje videá zožal mediálnu kritiku, pretože v kontexte jeho videí bolo zjavné, že nabáda na cestovanie a celú situáciu sa snaží zľahčiť
Instagram/Lubos Fellner, Unsplash/Rogério Toledo
  • Ľuboš Fellner je zakladateľ cestovnej kancelárie Bubo, ktorý za 30 rokov prešiel všetky krajiny sveta. Ako vyštudovaný lekár s atestáciou sa venuje cestovateľskej medicíne
  • Po vypuknutí koronavírusu sa rozhodol zdieľať svoje skúsenosti a pocity na Youtube. Za svoje videá zožal mediálnu kritiku, pretože v kontexte jeho videí bolo zjavné, že nabáda na cestovanie a celú situáciu sa snaží zľahčiť

V jednom z videí dokonca rozdelil Slovákov medzi chudobných a bohatých, kde vysvetlil, že on ponúka svoje služby práve tým bohatým. „Keď príde teplo, koronavírus zmizne. Cestujte a nedajte sa zdeptať,“ hovoril vo videách.

Šéf Bubo ďalej hovoril o tom, aby ľudia odscestovali na juh, do teplých krajín, pretože tam sa darí vírusu najmenej.

„Koronavírus neznáša teplo. To, čo vy milujete, on neznáša,“ hovorí Fellner. „Je to rada, ktorú vám politici dať nemôžu,“ dodáva. Súčasne hovorí, že jeho nápady sú pre elitu. Tú politici chudobným poradiť nemôžu, ale on to elite ponúknuť môže, zneli jeho vyjadrenia.

Ospravedlnenie a odstup z mediálneho priestoru

Po niekoľkých dňoch, keď boli videá stiahnuté z Youtube, nakrútil Ľuboš Fellner ďalšie video, v ktorom sa všetkým ospravedlňuje a hovorí, že odstupuje z mediálneho priestoru. Zároveň priznáva, že situáciu okolo koronavírusu podcenil a nemyslel si, že sa to celé vyvinie takto.

„Prežil som tsunami, rôzne epidémie, vtáčie alebo prasacie chrípky. Vždy to prebiehalo rovnako, nastala mediálna panika a klienti nám volali, aby sme zrušili všetky cesty a nakoniec sa nič neudialo,“ priznáva ťažké situácie v Bubo Fellner.

Ako ďalej priznáva, v domnení, že koronavírus skončí len mediálnou panikou, zľahčil situáciu. Na druhej strane však hovorí, že nie je jediný na svete. „Mýlili sme sa všetci a ja so to vyjadril najprudšie, spravil som chybu a musím niesť konzekvencie,“ hovorí.

Ľuboš Fellner: Čo to znamená prejsť celý svet?

Fellner potvrdil, že odstupuje z mediálneho priestoru a mali by ho zastúpiť jeho skúsení pracovníci. „Verím, že budú oveľa rozumnejší, ako ja,“ myslí si Fellner.

Fellner je späť. Ľuďom radí na Instagrame

Šéf cestovnej kancelárie sa na pár mesiacov z mediálneho priestoru naozaj stiahol. V posledných dňoch to však vyzerá tak, že Fellner nabral nový dych a opäť rozbehol svoj cestovateľský Instagram. Práve tu zverejňuje svoje zážitky z ciest a približuje ľuďom svoje skúsenosti z rôznych kútov sveta. V týchto dňoch pridáva Insta stories priamo z Faerských ostrovov. Ide o skupinu malých ostrovov na severe Atlantického oceánu medzi Škótskom a Islandom. Sú autonómnym regiónom patriacim pod Dánske kráľovstvo.

Fellner o nich prezradil, že sa v blízkej dobe stanú veľmi populárnou turistickou destináciou a všetci tam budeme chodiť. 

„Cestujem už tridsať rokov. Je to môj život. Prakticky nič nerobím, iba cestujem. A keď necestujem, tak o cestovaní rozmýšľam. Cestovanie je podľa mňa najkrajšia činnosť, ktorú dnes môže homo sapiens realizovať. Táto námaha je veľmi povznášajúca,“ opisuje vo svojom blogu Fellner.

Podľa Fellnera sa však všetko mení a dnešnej ére cestovania hovorí aj svet „škrtačov“. Podľa neho len vložia nohu do krajiny, nakuknú do hlavného mesta a môžu si krajinu odškrtnúť. Vystúpia z lode na nábreží Dunaja, prebehnú na dve hodiny Bratislavou a budú sa doma chváliť, že navštívili Slovensko.

„Nastáva doba ‚cestovateľov’ ktorí nebudú vedieť o krajine absolútne nič. Pekná Instagramová fotografia, ďalšia čiarka a je to. Pozor, aby ste do tohoto trendu nespadli,“ hovorí Fellner o súčasnom fenoméne cestovania.

Neuznáva Airbnb

O Ľubošovi Fellnerovi je známe, že luxus v cestovaní odporúčam. Neuznáva však cestovanie, keď človek niekam letí biznis triedou príde do najlepšieho hotela v hlavnom meste, strávi tu tri noci a letí späť s odškrtnutou krajinou. 

„No podobne neuznávam couch surfing a Airbnb, čiže stretávanie sa s amatérmi, ktorí ako profesionálni sprievodcovia neovládajú základné fakty a môžu vás zahrnúť celkom mätúcimi informáciami. Bývať niekde priamo v rodine, byť takto v interakcii s domorodcami, ich mentalitou je na nezaplatenie, no to tvorí iba časť cesty. Takisto ako letieť do krajiny triedou biznis a spať v najlepšom hoteli by mala byť iba časť vášho zážitku,“ dodáva.

Koronakríza otriasla aj Bubo, no ustojí to 

BUBO je jedna z mála cestoviek v dobrej finančnej kondícii, na kritické mesiace je preto pripravená.

„Ako zvykneme, napočítali sme do jeden a postavili sme sa na nohy. Nastavenie máme výborné, z tohto roka vznikne mŕtvy rok a ďalší už bude opäť OK,“ objasňuje tím cestovky.

Spoločnosť BUBO travel agency, s.r.o. v roku 2018 zvýšila zisk o 49 % na 1,223 milióna eur a tržby jej narástli o 12 % na 21,08 milióna eur.

Zdroj: BUBO

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK