Ľuboš Fellner z BUBO: To, čo robíme my, je tvrdý biznis, v ktorom vyhráva ten najlepší

  • Kto je klientom cestovnej kancelárie Bubo?
  • Porozprávali sme sa s jej riaditeľom, pánom Ľubošom Fellnerom
  • Svojim klientom chcú poskytovať iba top služby
  • Kto sa môže stať sprievodcom v BUBO?
  • Bude BUBO robiť zážitkové zájazdy aj na Slovensku?
bubo_titulka
Facebook Bubo
  • Kto je klientom cestovnej kancelárie Bubo?
  • Porozprávali sme sa s jej riaditeľom, pánom Ľubošom Fellnerom
  • Svojim klientom chcú poskytovať iba top služby
  • Kto sa môže stať sprievodcom v BUBO?
  • Bude BUBO robiť zážitkové zájazdy aj na Slovensku?

Dávnejšie ste dali von kampaň, kde ste svojim klientom slúbili, že pokiaľ splodia na vašom zájazde dieťa, bude im celý zájazd preplatený. Do akej miery ste podporili demografický vývoj na Slovensku?

Tak vidíte, že ju sama spomínate, takže mala medzi mladými ľuďmi veľký úspech. Takíto mladí ľudia síce nie sú úplne naši klienti, ale radi ich podporujeme. Myslím si, že sú šikovní a možno si o pár rokov budú mocť dovoliť aj Bubo. Táto kampaň bola skôr takou reklamou na mladých, všade sa to streamovalo a malo to skôr reklamný úspech. Na našich zájazdoch sa dalo dokopy už veľmi veľa cestovateľov, ktorí splodili množstvo „bubáčat“.

Kto je vašim klientom? Ako vyzerá klient, ktorý spoznáva svet s BUBO?

Ja som sa vždy snažil robiť pre elitu, no nie tú finančnú, ale vzdelanostnú. Od začiatku sú mojimi klientmi architekti, doktori, právnici, vysokoškolskí učitelia, ľudia, ktorí majú vlastné firmy a tí, ktorí tvrdo pracujú a niečo dokázali. My chceme robiť pre elitu národa, ktorá vie tieto zájazdy ohodnotiť.

Preferujú vaši klienti klasiku alebo exotiku?

Stále je to to isté. Pre nás je klasika Kuba, Thajsko, USA, Austrália, Nový Zéland, Tahiti, Bora Bora, Juhoafrická republika, Keňa, Tanzánia, Zanzibar, Island, Grónsko, Škótsko, Škandinávia a sem ľudia najradšej cestujú. Stále robíme cesty, ktoré boli niekedy nemysliteľné, pretože boli finančne extrémne náročné a ťažké na vybavovanie. Robíme cesty, na ktoré ešte Slováci nechodia.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Facebook Bubo

V dnešnej dobe bookingu a airbnb si ľudia radi riešia výlety do iných krajín sami, na vlastnú päsť. Vnímate tento trend aj u vás v BUBO alebo dokážu zážitky ľudí prilákať k tomu, aby si dovolenku vybavovali cez vás?

Samozrejme, že túto situáciu vnímame. Tým, že je takýchto noviniek stále viac, ľudia chcú stále viac cestovať, my narastáme a máme veľmi veľa práce. Je to však iné, keď vám všeko vybavuje profesionál, akým sme my. My sa tomu venujeme už roky. Je iné, mať radosť zo svojej cesty a je taktiež iné, keď je tá cesta kvalitná. V tom, čo robíme, sa snažíme byť profesionáli a najlepší na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Naším top klientom sa snažíme dať také služby, aby boli na konci nadšení.

Medzi ľuďmi sa šíri informácia, že získať prácu sprievodcu v BUBO je veľmi náročné. Ako vyzerá výber sprievodcu?

Áno, je to veľmi náročné. Hlási sa k nám veľmi veľa uchádzačov o miesto sprievodcu. Ľudia chcú pracovať pre Bubo, pretože pracujú a cestujú po celom svete a ešte k tomu zarábajú. Po tomto by tužil asi každý. Treba si však uvedomiť, že robiť sprievodcu je veľmi náročné, no napriek tomu všetkých neodhovoríme. Každý polrok sa k nám hlási 800 ľudí, čo nás stojí extrémne veľa námahy. My však chceme tých najšikovnejších ľudí, ktorí chcú niečo dokázať.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Facebook Bubo

Viete nám prezradiť, koľko zarábajú sprievodcovia?

Nemám to na starosti ja, ale viem, že je to vysoký nadštandard. Základný plat je nízky, keď však majú vysokú spokojnosť a nadšenosť, tak sa im to odzrkadluje aj na výške platu. Čím vyššia spokojnosť, tým lepší plat. Nadšenosť našich klientov sa šplhá až k 98 percentám, čiže ten lepší plat dostane v podstate každý. Keď dosiahneme naše plány, ktoré sú veľmi náročné, tak dostanú naši sprievodcovia 13. a 14. plat.

Aký najdrahší zájazd máte v momentálne v ponuke?

Našim najdrahším zájazdom, ktorý máme v ponuke, je 99 tisíc eurový Južny pól, ktorý bude trvať 13 dní. Cestujúci sa môžu okrem iného tešiť aj na divadlo, ktoré vidí iba minimum ľudí. Budeme cestovať za tučniakmi cisárskymi až na samotný koniec sveta.

Ktoré krajiny, ktoré ste ešte nevideli, chcete navštíviť?

Ďalšia cesta, ktorú chystám, je Južný pól, ktorý som ešte nikdy nenavštívil. Určite nebudem prvý Slovák, ale ja by som to chcel spraviť tak luxusne a dodať tomu niečo iné. Nie som prvý Slovák, no naša skupina je prvou skupinou, ktorá poletí private jetom.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Facebook Bubo

Treba sa na niektoré zájazdy nejako špeciálne fyzicky pripravovať?

Ja to určite odporúčam, preto aj sám behávam maratóny. Treba športovať, pretože keď určitú krajinu spoznávate, tak sa nachodíte.

BUBO sa sústredí na zahraničie, nerozmýšľali ste nad spoznávacími zájazdmi na Slovenku?

My sme už pred 20 rokmi robili zájazdy na Slovensku, no musím to zhodnotiť tak, že sme začali príliš skoro. Slovensko sa však v tejto dobe veľmi zlepšuje. Som si istý a som presvedčený o tom, že tí, čo vsadia na cestovný ruch na Slovensku, budú úspešní. Slovensko je prekrásna a bezpečná krajina, do ktorej sa začne chodiť. Keby sme boli múdry národ a mali by sme múdru vládu a spravili by sme z toho značku, tak by Slovensko išlo hore, ale pôjde hore aj bez toho. Určite to Slovensku prajem.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Facebook Bubo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech