Lucia Ďuriš Nicholsonová: Moja rodina je dôkazom, že očkovanie funguje. Jediný neočkovaný člen dostal COVID

  • Lucia Ďuriš Nicholsonová uviedla na Facebooku, že jej syn je pozitívny na koronavírus
  • Ostatní členovia rodiny sú negatívni, práve z dôvodu zaočkovanosti
  • Nicholsonová na komentáre pod príspevkom odpovedá s pokojom
Zdravotnícky pracovník pripravuje dávku očkovacej vakcíny firmy AstraZeneca. Na snímke europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).
Zdravotnícky pracovník pripravuje dávku očkovacej vakcíny firmy AstraZeneca. Na snímke europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS)., TASR/AP/Juan Karita TASR/Jakub Kotian
  • Lucia Ďuriš Nicholsonová uviedla na Facebooku, že jej syn je pozitívny na koronavírus
  • Ostatní členovia rodiny sú negatívni, práve z dôvodu zaočkovanosti
  • Nicholsonová na komentáre pod príspevkom odpovedá s pokojom

Lucia Ďuriš Nicholsonová informovala na svojom Facebooku, že jej syn mal pozitívny test na koronavírus. V príspevku, ktorý pridala, poukazuje najmä na fakt, že ostatní členovia jej rodiny, plne zaočkovaní, mali všetky testy negatívne, len najmladší syn Jakub, ktorý je ako 5-ročný nezaočkovaný, bol na koronavírus testovaný pozitívne.

„Urobili sme mu dva domáce antigénové testy. Oba boli pozitívne. Testy sme si urobili aj my s manželom a 13-ročná dcéra Lilly. Všetky naše testy boli negatívne. Všetci traja sme plne zaočkovaní. V súlade s nariadením školy, do ktorej Jakub chodí, sme v pondelok išli všetci na PCR testy. Naše testy boli opäť negatívne, Jakubov pozitívny,“ uviedla Lucia Ďuriš Nicholsonová na svojom Facebooku.

Tento malý človiečik má COVID. Má len soplík, žiadne iné príznaky. Minulý týždeň v pondelok nám prišlo zo školy…

Posted by Lucia Ď. Nicholsonová on Tuesday, October 19, 2021

Ako poslankyňa Európskeho parlamentu uviedla, jej syn užíva vitamín D, C, B12, ale aj CBD a napriek všetkému sa koronavírusom nakazil. Týmto upozorňuje v prvom rade na vedomosť, že vitamíny nezabránia tomu, aby sa človek koronavírusom nakazil.

„Jediná účinná obrana je očkovanie, a to je krásne vidieť na našom prípade. Jediný nezaočkovaný v našej rodine je 5-ročný Jakubko. My ostatní sme zaočkovaní a to nás pred COVIDom zatiaľ ochraňuje,“ uvádza poslankyňa.

Belgicko má 86 % zaočkovanosť

Najnižšiu zaočkovanosť hlásia v Bruseli, 75 %. Ako poslankyňa uvádza, v Bruseli zaviedli opatrenia povinných Covid passov pre vstup do barov, reštaurácií,  kaviarní či fitnescentier.

„Napriek vysokej zaočkovanosti sa aj tu nájdu pomätení antivaxeri, ktorých agresivita rastie. Nedávno dobodali nožom manažéra kaviarne v Bruseli, pretože odmietol obslúžiť zákazníka bez Covid passu. A fakty hovoria jasne. Všade vo svete sú v nemocniciach v kritickom stave najmä NEZAOČKOVANÍ. Zaočkovaných je v nemocniciach menšina a sú to starí ľudia nad 75 rokov s pridruženými diagnózami,“ dodáva v príspevku Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Ako to je dnes na sociálnych sieťach zvykom, v komentovaní príspevkov sa nájdu vždy aj takí, ktorí agresívnym presadzovaním svojho nepravdivo založeného argumentu atakujú kohokoľvek s iným, na faktoch založeným, názorom. Nebolo to inak ani pri príspevku Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Pod jej príspevkom padali, samozrejme, aj veľmi povzbudivé komentáre, no našli sa aj tie, nad ktorými si častokrát lámeme hlavu.

„Myslela som si, že už ste vyčerpali námety na očkovanie a stále dokážete prekvapiť. Ale napr taký Dr.Such prijal do nemocnice 6 ľudí na covid odd., z toho 2 plne očkovaných. Kde sa stala chyba, keď niekto zaočkovaný neochorie od synčeka, a iný zaočkovaný ochorie tak, že ide do nemocnice?“ uviedla pod príspevok komentujúca.

Niektoré z ďalších komentárov neboli oku lahodiace, avšak poslankyňa sa na každý takýto komentár snažila odpovedať s trpezlivosťou a vysvetľujúcim tónom. „Starajte sa o seba a nenahovárajte ostatných na očkovanie. Je to každého osobná vec,“ uvádza ďalšia komentujúca pod príspevkom.

Zdroj: Facebook/Lucia Ďuriš Nicholsonová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie