Ľudia za pár hodín poslali iniciatíve Za slušné Slovensko desaťtisíce eur

  • Podozrievali ich, že ich platí Soros
  • Tisíce Slovákov sa za nich postavilo a poslalo im spolu 50-tisíc eur
sll
Tomáš Halász Photography
  • Podozrievali ich, že ich platí Soros
  • Tisíce Slovákov sa za nich postavilo a poslalo im spolu 50-tisíc eur

O tom, že organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru, informoval tento týždeň Denník N. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich podľa denníka predvolával na výsluch vo veci „korupcia a iné“. Na výsluchu už boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková.

Vyšetrovateľ im oznámil, že na nich niekto podal anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros. Polícia k veci uviedla, že je jej povinnosťou preveriť každé trestné oznámenie.

Ľudia stojaci za iniciatívou následne v tejto veci požiadali o pomoc svojich podporovateľov na Facebooku. Za pár hodín sa im podarilo na ich transparentnom účte vyzbierať 2 399 eur, za 24 hodín to už bolo 12 846,08 eur. Za tento čas ich stihlo podporiť 350 ľudí, teraz sú to už tisíce.

V týchto chvíľach, podľa zástupcov iniciatívy niet nijakých pochýb o tom, kto platí Za slušné Slovensko. „Platíte nás naozaj len vy. Stav účtu ku 15.11. o 11:40 je 50 000,05 eur. Neskutočne si vašu podporu vážime. Ste najlepší!“ napísali na svojom Facebooku. S vyzbieranými peniazmi organizátori platia elektrinu, pódium, zvuk, obrazovky, bezpečnosť, ale aj letáky a reklamu na Facebooku. Všetky ich výdavky nájdeš na transparentnom účte.

K niektorým transakciám boli napísané odkazy ako „ďakujeme, sme v tom spolu, „vydržte, sme s vami“, „transparentny, dobrovoľný, súkromný príspevok”, „nevzdajte to”, „mám peniaze každý mesiac a čas každý piatok”,„na ozvučenie, nech je vás v piatok dobre počuť”,„ďakujeme, za vašu prácu pre nás”, „určite vás v tom nenecháme”.

„Veľmi si vážime vašu podporu a dôveru. S peniazmi budeme narábať zodpovedne. Vďaka, že ste s nami,“ dodali organizátori.

Iniciatíva zverejnila aj program protestov, ktoré sú naplánované na piatok 16. novembra 2018.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK