Má 13 a už robí 200-tisícový biznis

  • Jedná sa o chlapca menom Moziah Bridges, 13-ročného zakladateľa módnej značky Mo´s Bows.
image_1427703872.jpeg
  • Jedná sa o chlapca menom Moziah Bridges, 13-ročného zakladateľa módnej značky Mo´s Bows.

 

Tento nadaný chlapec začal rozmýšľať o výrobe ručne šitých motýlikov, už keď mal 9 rokov. Jeho babka, krajčírka na dôchodku, ho už vo veľmi mladom veku učila, že je veľmi podstatné vedieť sa dobre obliekať. O nejaký čas neskôr ju Moziah požiadal, aby ho naučila šiť. Čoskoro začal sám vyrábať “hand-made” motýliky a predávať ich na internete.

 

 

V septembri minulého roku, v televíznej relácii “Shark Tank” (americký program, ktorý pomáha mladým talentom, pri získavaní investorov), sa objavil aj Moziah a pod svoj patronát si ho ihneď zobral podnikateľ, investor a motivačný rečník, Daymond John. Okrem predstavenia Moziaha všetkým “veľkým rybám” v brandži, ho John zobral aj do svojej spoločnosti. Ešte v ten deň volal Daymondovi Karen Katz, majiteľ módnej značky Neiman Marcus Group, s ponukou pre mladého Bridgesa. John sa len zasmial a povedal: “ Snažím sa už roky prebojovať ku Katzovi a nakoniec príde 12-ročný chlapec a on mi hneď volá! Hovorím vám, takto sa učí učiteľ od študenta!“

 

Moziah prišiel do “Shark Tank” s tým, že zatiaľ predal 2000 motýlikov so ziskom 50 tisíc. Bridges dostal veľa ponúk v ten večer, jednou z nich bola aj ponuka od Kevina O´Learyho s vkladom 50 000 a 3 doláre za každý predaný motýlik. Ostatní investori ho však od tejto ponuky odhovárali. Keď tam Daymond John videl Bridgesa stáť so svojou slobodnou mamou, pripomenulo mu to jeho začiatky. Povedal mu: „Keď som začínal v 1989, odmietol som ponuku za 10 tisíc, o 10 rokov neskôr mala moja spoločnosť FUBU hodnotu 100 miliónov.” 

Po tom ako Moziah prijal radu Johna, dostal ďalšiu možnosť. Daymond John sa chcel stať jeho mentorom a to úplne zadarmo. Moziah s tým samozrejme súhlasil.

 

 

Po Shark Tank boli žiak a učiteľ stále v kontakte. “Venujem tomuto chlapcovi pozornosť, akú venujem každému jednému obchodu.” John mu neustále dával rady. Radil mu, aby expandoval do iných materiálov, začal vyrábať aj iné doplnky oblečenia, ale najpodstatnejšou radou bolo: “Nepremýšľaj o tom, čo by spravili ostatní a zostaň verný svojej značke!”

Moziah taktiež hovorí, že chce ísť v Johnových šlapajach. Do svojich 20 rokov chce mať svoju vlastnú módnu kolekciu.

 

Dnes má CEO firmy Mo´s Bows, 13 rokov. S pomocou svojej mami Tramici Morris zarobil na ručne šitých motýlikoch a iných doplnkoch mužského šatníka už okolo 200 000 dolárov. Má sedem zamestnancov, vrátane jeho mami a starej mami.

 

 

zdroj: entrepreuner.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech