Makám, makáš, makáme. Veľký prehľad coworkingov na Slovensku

  • Jedna z vecí, s ktorou sa ľudia vo svete startupov zoznámili, bol coworking. Coworking motivuje, podporí kreativitu a je dobrým spôsobom, ako opustiť stereotyp domácej kancelárie. Ani na Slovensku už nie je v plienkách a osobne som nemal predstavu, koľko takýchto priestorov tu máme. Poďme sa na ne pozrieť.
image_1426575351.jpeg
  • Jedna z vecí, s ktorou sa ľudia vo svete startupov zoznámili, bol coworking. Coworking motivuje, podporí kreativitu a je dobrým spôsobom, ako opustiť stereotyp domácej kancelárie. Ani na Slovensku už nie je v plienkách a osobne som nemal predstavu, koľko takýchto priestorov tu máme. Poďme sa na ne pozrieť.

 

Čo je coworking? Prečítaj si náš článok „Viete čo je to coworking?“. Nezabúdaj, coworking je výborný spôsob ako stretnúť podobne zmýšľajúcich ľudí a vstúpiť do sveta startupov.

 

 

Bratislava

 

Connect
Priestor. Ľudia. Inovácie. Ako inak začať, ako naším najväčším a najznámejším coworkingovým priestorom v Bratislave. Ak potrebuješ priestor, kde môžeš zamakať na svojich projektoch, nechať sa inšpirovať, zúčastniť sa kvalitných eventov, je to miesto pre teba. Connect vznikol v bývalej továrni Cvernovka, vďaka čomu sú jeho priestory naozaj originálne. 1 deň v Connect priestoroch za mesiac so vstupmi na podujatia a super výhody ťa vyjde na 14 €. Všetky členstvá nájdeš v cenníku.

 

Dvojbodka
Coworking v Starom Meste s kapacitou 12 pracovných miest. Okrem štandardných služieb ako internet, tlač, kopírovanie a inej administratívnej podpory, tu dostaneš aj kávu zdarma. Dvojbodka sa snaží vytvoriť pokojné a tiché pracovné prostredie. Týždeň  ťa tu bude stáť 30 a mesiac 80 €.

 

Impact HUB Bratislava
Pracovné priestory, centrum Bratislavy, podujatia, workshopy… Impact HUB ti ponúkne priestor pre rozvoj tvojho podnikania, či projektu ako aj mentoring v oblasti, ktorá ťa zaujíma. Jeden deň mesačne a mentoring v HUBe je 13 €. Ostatné členstvá a ich ceny nájdeš v cenníku.

 

The Spot
Iniciatíva The Spot je v hlavnom meste a okolí dobre známa. Jedná sa o priestory, v ktorých sa môžu stretávať kreatívci, inovatívni ľudia a všetci startupoví nadšenci s podnikavým duchom. V Spote sa zúčastníš workshopov, eventov, dostane sa ti kvalitnej pomoci od mentorov a získaš mnohé kontakty. Za jeden deň práce v Spote zaplatíš 20€. Viac o členstvách v cenníku.

 

HUB Bratislava
Jeden z najnovších pracovných priestorov s možnosťou coworkingu. V HUBe nájdeš podporu malých aj stredných podnikateľov, priestor pre rast tvojho biznisu a podmienky pre obchodný rast. Hot desk zone ti ponúkne pracovný priestor bez izolácie na ploche 850m², potrebné technické vybavenie, motiváciu a networking. Prvý vstup na vyskúšanie je zadarmo, mesačné poplatky v cenníku.

 

Unicare centrum
Unicare coworking centrum je unikátny priestor na prácu pre pracujúcich rodičov. Prináša im možnosť ako spojiť podnikanie, vzdelávanie a rodinu. Ich cenová politika je naozaj zaujímavá. Za prenajatie pracovného stola v kancelárii nezaplatíš nič. Podmienkou však je, že tvoje dieťa musí byť v starostlivosti centra – babysitting servisu. Unicare vytvára centrum pre vzdelávanie detí aj dospelých s profesionálnym prístupom.

Fly & work office
Zdielané kancelárske priestory, ktoré sú momentálne v prestavbe. Uvidíme čo v budúcnosti ponúknu :).

 

Clusterhaus
Clusterhaus kombinuje benefity vlastnej kancelárie a networkingu coworkingových priestorov. Podobne ako Brain House, aj Clusterhaus zastrešuje mladé podniky a kreatívne startupy za účelom pomôcť im. Oproti zdielaným coworkingovým priestorom sa tu v úprave kancelárií podľa vlastného gusta medze nekladú. Ak sa chceš dostať do jedného z najväčších startupových clustrov v Európe vyplň prihlášku tu.

 

Campus

Campus je medzinárodný co-working v Bratislave, ktorý ti ponúka v rámci členstva prístup do dvoch priestorov, ktoré operujú. Campus nájdeš v srdci študentského života v Mlynskej doline, v budove Binarium a tiež v centre starého mesta na Staromestskej ulici, v budove UNIQ. Campus ti okrem priestorov na prácu, ktoré sú určené najmä podnikateľom, freelancerom a menším firmám poskytuje komplexné služby s cieľom podporiť pokrok vzdelávanie komunity, ktorá chce byť na čele inovácii. Organizujú taktiež množstvo eventov, ktoré podporujú posilňovanie komunity a individuálnym prístupom k členom prinášajú mentorov, networking či právne a účtovné poradenstvo. Viac o možnostiach členstva sa dozvieš tu: https://www.campus-cowork.com/en/membership.html

 

 

Košice

 

Eastcubator
Košický coworkingový priestor určený pre začínajúcich podnikateľov a nadšencov, ktorí sa majú chuť stretávať v spoločnej komunite. Eastcubator poskytuje kvalitných mentorov a kontakty na odborníkov v rôznych oblastiach. Ak žiješ na východe a chceš sa dostať do slovenskej startupovej komunity, Eastcubator je skvelým miestom kde začať. Základné členstvo ťa bude stáť 29 eur. Pre viac info o členstvách pozri cenník.

 

Co-Šicke
Pravé východniarske coworkingové centrum v Košiciach, ktorému nechýba originalita. Mladý kolektív, spolupráca a super priestory. Za keľo? Dzeň 14 €, tydzeň 49 €. Celý cenník získaš na stránke.

 

Salia
Komunita v coworkingu Salia víta každého IT freelancera do svojich priestorov. Nájdeš si tu miesto v šikovnom kolektíve, ktorý ťa môže inšpirovať a svojou kompetitívnosťou motivovať. Salia si za ciel stanovila podporiť a posilniť komunitu IT freelancerov v okolí a poskytnúť im čo najviac pomoci.

 

 

Nitra

 

Hive 5
Coworking funguje aj v Nitre a jeho dobrým príkladom je Hive 5. Moderné priestory, aktívna komunita a mnohé kontakty je iba časť toho, čo tu nájdeš. Do Hiveu sa môžeš pozrieť zadarmo a rovnako tak aj vyskúšať jeho priestory. Nezarábajúcim študentom a podnikateľom sú dokonca priestory poskytnuté zdarma! Pozri cenník a navštív Hive 5!

 

Ponk
Coworkingový priestor Ponk na podporu kreativity a inovácií, poskytuje v Nitre možnosť práce, vzdelávania sa a stretávania ambicioznych ľudí. Ak piješ kávu je to tvoj place, v Ponku je totiž zadarmo! V Ponku máš dokonca dvakrát ročne šancu získať financie pre svoj startup. Ostáva iba Ponk navštíviť. Viac o cenách za priestory v cenníku.

 

 

Žilina

 

Banka Žilina
Stôl za euro na hodinu ťa čaká v Banke Žilina. Choď si zamakať medzi kreatívnych ľudí, alebo sa niečomu priučiť na mnohých akciách a vzdelávacích eventoch, ktoré Banka organizuje. Super miesto na začiatok tvojej startupovej púte.

 

VTP Žilina
Vieme Ti Pomôcť? Presne to znamená VTP… Ale aj Vzdelanie, Technológie, Podnikanie. Predovšetkým je to však skratka Vedecko-technologický park. Jedná sa o združenie, ktoré zastrešuje mnoho ďalších organizácií a popri nich ponúka aj priestory na coworking. Čaká ťa tu kompletne zariadené pracovné miesto v otvorenej kancelárii. Skoč sa do VTP pozrieť a minimálne spoznáš super ľudí z podnikateľského prostredia a mnohých firiem.

 

 

Banská Bystrica

 

Business Innovation center
Ak si freelancer alebo začínaš podnikať, žiješ v Banskej Bystrici a hľadáš kreatívny priestor je tu niečo aj pre teba. Business Innovation Center ťa s radosťou privíta vo svojom coworkingovom priestore. Poradenstvo, káva zdarma, kreatívni ľudia a to všetko za 50 € mesačne. Otázky?

 

 

Martin

 

Cancel
Partia mladých ľudí dala dokopy Coworking Cancel v Martine. Nájdeš tu miesto pre svoj pracovný stôl, počítač, získaš mnoho kontaktov, rád a vzdelanie. V Canceli sa organizujú rôzne Workshopy, ktoré ti dodajú kreativitu a motiváciu. Ak si mladý a hľadáš priestor na prácu v Martine, je to miesto pre teba.

 

 

Poprad

 

Coworkingové centrum Kreativo
Aj na námestí v poprade to žije coworkingom. Presnejšie v Kreativo centre. Toto podtatranské centrum sa môže pýšiť zastrešením viacerých startupov a dobre známych projektov. Okrem priestorov na prácu si tu užiješ aj workshopy, rôzne prednášky a dostaneš sa do super komunity. 4 dni v Kreativo sú základným „balíkom“ centra a budú ťa stáť 16 € mesačne. Viac o cenách v cenníku.

 

 

Šaľa

 

Coworking Šaľa
Flexibilné prostredie pre kreatívne duše na prácu a stretávanie sa má aj Šaľa. Členom nechýba potrebné technické vybavenie, miesto na prácu, či knižnica. Môžeš sa tu zúčastniť rôznych vzdelávacích aktivít, workshopov a zaujímavých prednášok. Študenti si nájdu miesto v Coworkingu Šaľa na študijné účely zadarmo a každý má dokonca možnosť vyskúšať coworking na 1 týždeň zdarma! :)

 

 

Trenčín

 

Ideaspace
Vývoj nezastavíš ani v Trenčíne. IdeaSpace v Trenčíne ponúka priestory pre študentov, začínajúcich podnikateľov a ich startupy. Viac na stránke.

 

 

Prešov

 

Eastcubator Prešov 
Najlepší a najväčší coworkingový priestor v Prešove, otvorený pre všetkých šikovných ľudí, ktorí majú záujem kreatívne pracovať na nových nápadoch, produktoch či službách. Alebo len využívať výhody práce mimo korporátnej kancelárie. A to všetko v super kolektíve.

 

 

Trnava

 

Mondrians house
Asi najútulnejší coworking nájdeš v Trnavskom Mondrian’s house. Tento pestrofarebný coworking víta všetkých kreatívcov, dizajnérov, online-marketérov, či programátorov, ktorý hľadajú miesto na prácu alebo dobrú spoločnosť. Pracovný stôl ťa tu čaká za 139 € mesačne.

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

Zdroje: http://connect-network.com/, http://impacthub.sk/, http://www.thespot.sk/, http://www.hubbratislava.eu/, http://www.unicare.sk/, http://www.flyandworkoffice.eu/, http://www.clusterhaus.sk/, http://www.eastcubator.sk/, http://www.cosicke.sk/, http://www.salia.sk/, http://www.coworking-nitra.sk/, http://www.ponkworking.com/, http://bankazilina.sk/#intro, http://www.vtpzilina.sk/#novinky, http://www.e-inkubator.sk/, http://www.kreativo.sk/, http://www.coworking-sala.sk/, http://www.ideaspace.sk/, https://www.savoypo.sk/virtualne-sidlo/coworking, https://www.facebook.com/mondrians.househttp://dvojbodka.sk/, http://offis.sk/, http://www.cancel.sk/ 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá