Makerarm – 3D tlačiareň a robotický sen každého kutila, ktorý zahanbí konkurenciu!

  • 3D tlač tu už v rôznych podobách máme niekoľko rokov, ale stále dokáže prekvapiť. Makerarm je robotická "ruka" schopná 3D tlače, kresby, klasickej tlače, laserového rezu, skladania elektrických obvodov atď... atď... atď...
image_1445448388.png
  • 3D tlač tu už v rôznych podobách máme niekoľko rokov, ale stále dokáže prekvapiť. Makerarm je robotická "ruka" schopná 3D tlače, kresby, klasickej tlače, laserového rezu, skladania elektrických obvodov atď... atď... atď...

 

Makerarm vďaka dizajnu „ruky“, ktorá sa vie pohybovať v 3D priestore nie je obmedzovaná koľajami, ako je to pri iných tlačiarňach. Dosah ruky tlačiarne je 38 cm do šírky a 25 cm do výšky. Dokáže teda pokryť valec s priemerom až 76cm! Maximálna odchýlka tlačiarne je 0.1 mm a jej tvorcovia tvrdia, že kvalita tlače sa rovná tlačiarňam za desiatky tisíce.  Hlavice sa dajú meniť, môžu ich vytvoriť aj tretie strany alebo samotný zákazník, ktorí týmpádom nie je obmedzovaný ponukou výrobcu.

 

 Nepripomína tak trochu pomocného robota Tonyho Starka z filmu IronMan?

 

 

 

Co-founder Azam Shahani tvrdí, že Makerarm vznikol, pretože neexistovalo dostatočné univerzálne riešenie na to, čo chcel vytvoriť. Používateľ si zvolí design tlače, ktorú odošle na spracovanie tlačiarni – bezdrôtovo, žiadne káble. toto je 2015. Tvorcovia sa momentálne usilujú vyzbierať dostatočné množstvo peňazí na Kickstarteri. Odkaz na kampaň. Aktuálne sú na čiastke $223 0000 z celkovej sumy 349 750 dolárov. Prví nadšenci, čo zatúžili po takomto univerzálnom stroji ho získali za exkluzívun cenu $999, ponuku však rozpredali ako horúce rožky a momentálna suma – pri podpore kampane je $2841.

 

Medzi príkladmi použitia môžeme spomenúť klasickú 3D tlač, vŕtanie, rez laserom, gravírovanie, výrobu elektrických obvodov, kresbu ceruzkou alebo tlač atramentom, písmo všeobecne – napríklad zdobenie torty… Dokáže toho naozaj veľa. Zariadenie sa ti zmestí na pracovnom stole, nie je to žiadne monštrum. Keby si mal stôl plný harabúrd, nevadí, tlačiareň si namapuje pracovný priestor a pracuje iba tam, kde nemá prekážky. Úplnou vychytávkou je, že jednotlivé Marerarmy dokážu spolupracovať. Mohli by tak náhodou odovzdávať medzi sebou materiály a vytvoriť celú manufaktúru. 

 

 

Zdroj: https://www.kickstarter.com, makerarm.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK