Malý zázrak so slovenským dizajnom

  • Na Kickstareteri sa objavil ďalší projekt, ktorý dostal slovenský "touch". Známy slovenský dizajnér Michal "musHo" Šimkovič sa spolupodieľal na dizajne univerzálneho IR ovládača AnyMote.
image_1408993815.png
  • Na Kickstareteri sa objavil ďalší projekt, ktorý dostal slovenský "touch". Známy slovenský dizajnér Michal "musHo" Šimkovič sa spolupodieľal na dizajne univerzálneho IR ovládača AnyMote.

Práve dnes bola spustená kampaň ovládača AnyMote na Kickstarteri. Kto by nechcel ovládať telku, počítač, klímu alebo sound systém jedným ovládačom? No ja určite! AnyMote vám to všetko umožní a premení váš smartphone (alebo tablet) na ovládač novej generácie. Automatizácia vašej domácnosti sa týmto pomaly uzatvára.

 

 

AnyMote funguje na princípe sparovanie všetkých vašich zariadení prostredníctvom Bluetooth 4.0 LE a vďaka wireless pripojenia je ich ovládanie úplnou malinou. 360° dosah zabezpečí absolútne bezproblémové ovládanie z hocijakého miesta. AJ KEĎ…Väčšina spotrebičov sa stále ovláda infraportom, preto musí byť ovládač v optickom dosahu týchto zariadení, inak si nim toho veľa nepoovládate. 

Celý ovládač funguje prostredníctvom appky Smart IR Remote. Kto by to bol povedal, ale táto nie je zadarmo. Iba za appku si zaplatíte 5,21€, čo nie je zasa úplná tragédia, keďže si bez nej AnyMote veľmi neužijete. Asi sa jej kúpe nevyhnete. 

 

 

Ovládanie ovládača po všetkých spárovaniach je naozaj ľahučké a zvládne ho SKORO každý. Tvoja babka by s tým mohla mať teoretický problém! Databáza appky obsahuje vyše 800.000 rôznych elektronických spotrebičov spárovateľných s  AnyMote. Je teda veľká pravdepodobnosť, že tam nájdeš aj tvoju ORAVU. A čo keď ti niekto zavolá a ty máš pustené akurát všetky spotrebiče – „veď si to chcem predsa vyskúšať nie???“. Aj na toto mysleli pri vývoji AnyMote, zariadenie sa totiž stíši, resp. vypne. 

 

 

Celý AnyMote je malý a skladný, 10×4,5 cm je v pohode a keď už ho dizajn robil Slovák, asi ho ani nebudete chcieť veľmi schovávať ;-).

 

 

Za 50$ môže byť tento malý skvost aj u vás doma. Preto, každý kto číta tento článok, si musí povinne aspoň jeden kúpiť nech to nedopadne ako u Ice Bucketu. Zatiaľ sa tímu okolo Musha podarilo vyzbierať za jediný deň skoro 1/5 požadovanej sumy. Tak držme palce a podporujme!!!

 

Členovia tímu AnyMote:

 

 

 

 

Kampaň nájdete aj tu.

Zdroj: Kickstarter

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech