Manikérka po novom obsluhuje od 1:00 do 5:00. Podnikatelia si robia výsmech zo systému

  • Podnikatelia menia časy svojich prevádzkových hodín
  • Na facebookových skupinách sa objavujú inzeráty, prostredníctvom ktorých ľudia ponúkajú svoje služby počas ranných hodín
BeFunky-collage-45
Pexels/cottonbro,Facebook/skupina Bývanie a prenájom BA
  • Podnikatelia menia časy svojich prevádzkových hodín
  • Na facebookových skupinách sa objavujú inzeráty, prostredníctvom ktorých ľudia ponúkajú svoje služby počas ranných hodín

Slovensko sa dnes prebudilo do lockdownu. Prázdne cesty, ulice, aspoň by take podľa nových reštrikcii mali byť. V celej republike totižto platí oddnes – 24. októbra do nedele – 1. novembra zákaz vychádzania. Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu budú v čase od 1:00 do 5:00, v prípade cesty na testovanie, do zamestnania, pri doprovode dieťaťa do školy.

Povolená bude cesta do najbližších potravín, lekárne, k lekárovi, cesta z dôvodu starostlivosti o blízku osobu či vlastné hospodárske zvieratá.

Aktuálne: Zákaz vychádzania množstvo Slovákov nerešpekutuje. Polícia začne rozdávať pokuty

Povolené bude venčenie spoločenských zvierat do sto metrov od bydliska, cesta na pohreby, na poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt.

Povolený bude aj pobyt v prírode v okrese bydliska a návrat do bydliska do 25. októbra.

Podnikatelia menia časy svojich prevádzkových hodín

Nájdu sa však špekulanti, ktorí vedia sprísnené opatrenia obísť. Napríklad dnes v jednej z najväčších facebookovych skupín Bývanie a prenájom BA, pribudol inzerát od manikérky, ktoré ponúka svoje služby od 1:00 do 5:00 vrámci hodín, v ktorých sa môže vychádzať.

Pod príspevkom sa okamžite objavila vlna kritiky, ale aj pár komentárov, ktoré si ženu zastávali. 

zdroj: Facebook/skupina Bývanie a prenájom BA

 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech