Aktuálne: Zákaz vychádzania množstvo Slovákov nerešpekutuje. Polícia začne rozdávať pokuty

  • Policajti budú kontrolovať dodržiavanie opatrení vrátane zákazu vychádzania
  • Slováci zákazy zatiaľ nedodržujú
  • Cesty sú plné áut
BeFunky-collage-38
SIU/Petra Stanová
  • Policajti budú kontrolovať dodržiavanie opatrení vrátane zákazu vychádzania
  • Slováci zákazy zatiaľ nedodržujú
  • Cesty sú plné áut

Na Slovensku platí oddnes 24. októbra do nedele 1. novembra zákaz vychádzania. Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu budú v čase od 1:00 do 5:00, v prípade cesty na testovanie, do zamestnania, pri doprovode dieťaťa do školy.

Povolená bude cesta do najbližších potravín, lekárne, k lekárovi, cesta z dôvodu starostlivosti o blízku osobu či vlastné hospodárske zvieratá.

zdroj: SIU

Povolené bude venčenie spoločenských zvierat do sto metrov od bydliska, cesta na pohreby, na poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt. Povolený bude aj pobyt v prírode v okrese bydliska a návrat do bydliska do 25. októbra.

Testuje v prvej línii. Ľudia na sociálnych sieťach ospevujú statočného ministra zdravotníctva

Bratislavské cesty plné áut

Ráno sme ťa informovali, ža v hlavnom meste nie je ani nohy. To už je však minulosťou. Aktuálna situácia je iná. Cesty sú plné áut. Polícia varuje občanov, že pokutovanie stále platí a kto nariadenie neposlúchne, môže mu byť uložená sankcia v blokovom konaní do 1 000 eur.

Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie opatrení prijatých vládou SR a oddnes aj zákaz vychádzania. Informuje o tom na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

S celoplošným testovaním pribudol aj rekorný počet nakazených

Náhodné kontroly budú pokračovať a v prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, a to v blokovom konaní do 1 000 eur a v správnom konaní do 1 659 eur. V súvislosti so zákazom vychádzania nebudú policajné kontroly na hraniciach okresov,“ informuje polícia.

zdroj: SIU

Podľa polície je potrebné si uvedomiť, že je vyhlásený núdzový stav a vláda SR, hlavný hygienik SR a komisia prijali opatrenia proti šíreniu pandémie, na ktorú denne umierajú ľudia. V tejto súvislosti by malo byť prvoradé držať sa prijatých opatrení a čo najviac sa zdržiavať doma.

Nikto nechce vzbudzovať dojem strachu z razantných zákrokov polície v prípade monitoringu dodržiavania obmedzenia vychádzania. Žiadame občanov, aby sa nesnažili obchádzať nariadenia a vymýšľať spôsoby, ako sa reštrikciám vyhnúť,“ píše na sociálnej sieti polícia.

Do obeda pribudlo ďalších 750 ľudí, Orava je stále postihnutá najviac

zdroj: SIU

 

Správu budeme ďalej aktualizovať.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech