Marian Kotleba ignoruje povinnú karanténu, môže mu hroziť mastná pokuta

  • Šéfa ĽSNS odfotil denník Nový Čas ako počas karantény navštívil centrálu strany
  • Kotleba má byť v karanténe ešte minimálne dva dni
Marian Kotleba
TASR/Jaroslav Novák
  • Šéfa ĽSNS odfotil denník Nový Čas ako počas karantény navštívil centrálu strany
  • Kotleba má byť v karanténe ešte minimálne dva dni

Predseda politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba porušil desaťdňovú karanténu. Informáciu zverejnil denník Nový Čas. Ten odfotil Kotlebu vo štvrtok 29. októbra pri odchode zo svojho bytu.

Predseda ĽSNS podľa Nového Času nasadol do auta a odišiel do straníckej centrály, v ktorej sa podľa denníka v tom čase nachádzali aj iné osoby. Kotleba vo štvrtok 22. októbra na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom informoval o tom, že mal pozitívny výsledok testu na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Matovič: Keď nevyjde plošné testovanie, zostáva nám v rukách už len totálny lockdown

Nový Čas konštatuje, že šéf ĽSNS bol vonku na 8. deň svojej karantény. Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva denníku potvrdila, že výnimky z karantény zahŕňajú len nevyhnutné opustenie miesta karantény na nevyhnutný čas, teda napr. na vynesenie smetí, vyvenčenie psa, či prebratie zásielky potravín, no nie na dvojhodinovú návštevu straníckej centrály.

Marian Kotleba informoval na Facebooku o svojom pozitívnom teste 22. októbra, pričom tvrdil, že sa nakazil na súde, kde bol kvôli šekom na 1488 eur. Neskôr zverejnil video, na ktorom ukázal ako sa lieči. Pomiešal viacero liekov s alkoholom, za čo si vyslúžil masívnu kritiku od lekárov, že sa zahráva s vlastným zdravím.

Kotleba lieky mieša s vodkou a COVID-19 nazýva akousi kráľovnou. Zas šíri nebezpečné nezmysly

Nový Čas požiadal o reakciu aj hovorcu ĽSNS. „Netuším, o čom hovoríte. Nevidel som žiadne fotografie, nemám sa v tejto chvíli k čomu vyjadriť,“ povedal Ondrej Ďurica.

Podľa zákona hrozí všetkým ľuďom, ktorí porušia stanovenú karanténu, pokuta vo výške 1 650 eur.

Zdroje: SITA, NovýČas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech