Martin Lošák: Chceme za Slovensko bojovať na Global Startup Battle

  • Počas Startup Weekendu v Bratislave vytvorili skvelý startup a vyhrali 2. miesto. Momentálne bojujú aj o tvoju priazeň na Global Startup Battle. Predstavujem ti virtuálneho asistenta - Watch Agent.
image_1448971295.jpeg
  • Počas Startup Weekendu v Bratislave vytvorili skvelý startup a vyhrali 2. miesto. Momentálne bojujú aj o tvoju priazeň na Global Startup Battle. Predstavujem ti virtuálneho asistenta - Watch Agent.

 

Len pred týždňom ste vyhrali 2. miesto na Startup Weekend Bratislava. Aké boli prvé pocity?

Pocity celého tímu boli skvelé. Celková úroveň Startup Weekendu bola super a výhra bola príjemné zakončenie nášho snaženia. Toto umiestnenie nám zároveň dáva motiváciu pre ďalší ročník s nápadom vyhrať 1. miesto.

 

 

Počas víkendu ste vytvorili koncept Watch Agent. O čo ide?

Ide o aplikáciu primárne pre hodinky Apple Watch a Android Wear s cieľom poskytnúť používateľovi virtuálneho asistenta, ktorý bude vždy po ruke. Nie je to iba Siri, ktorá dokáže odpovedať na otázky, ale je to plnohodnotný spoločník, ktorý dokáže objednať sushi alebo taxi kam potrebujete.

 

Akou formou sa bude platiť?

Biznis model je založený na provízii našich partnerov z každej objednávky. Príde požiadavka na objednávku napríklad sushi, donášková služba, ktorá požiadavku vybaví nám odvedie určitú províziu za sprostredkovanie.

 

Ako Vám napadlo vytvoriť Watch Agenta?

Spoločnosti vyvíjajúce virtuálnych asistentov ako Siri alebo Google Now sa zameriavajú na jednoduché požiadavky používateľov a nenarábajú s peniazmi. Navyše po svete vznikajú skvelé donáškové a iné online služby, preto nás napadlo toto spojiť a poskytnúť pohodlné objednanie rôznych služieb priamo pomocou hlasu s automatizovaním platby.

 

 

Kedy plánujete aplikáciu spustiť pre užívateľov?

Aplikáciu by sme chceli spustiť budúci rok v lete na App Store aj Google Play s tým, že by sme ju vyvinuli aj na telefóny, keďže ľudí s hodinkami je stále málo, čo sme si overili aj počas Startup Weekendu.

 

Kto všetko stojí za nápadom a vývojom?

S nápadom prišiel Samuel Láska, ktorý vyvíja na iOS a robil aplikáciu pre Apple Watch. Druhý developer Martin Lošák riešil vývoj pre Android hodinky a tretí Peter Uherek spravil webovú stránku a video aplikácie pre lepšie pochopenie pri finálnom „pitchi“. V tíme sme mali aj skvelú biznis ženu Martinu Pinďákovú, ktorá sa zaoberala prieskumom trhu, validáciou biznis modelu a marketingom.

 

V čom Vám pomohol Startup Weekend?

Myslím, že hovorím za všetkých keď poviem, že víkend nám dal hlavne motiváciu venovať sa ďalej startupom. Získali sme skúsenosti, cenné rady a hlavne kontakty na ľudí, ktorí nám vedia pomôcť pokračovať v realizovaní ideí.

Ako ďalší krok by sme sa chceli za Slovensko prebojovať s týmto nápadom na Global Startup Battle, preto budeme radiť, ak za nás zahlasujete a možno nás posunieme aj na finále do Kolumbie. Hlasovanie končí 4. decembra. Ďakujeme

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech