Martin Pajerchin pod Tatrami ručne vyrába športové dosky z poctivého dreva

  • Studio BLP je malá rodinná firma, ktorá sídli v malebnej obci Gerlachov pod Tatrami. Funguje už od roku 2004, kedy založili dizajnérske štúdio.
board
facebook.com/martin.pajerchin
  • Studio BLP je malá rodinná firma, ktorá sídli v malebnej obci Gerlachov pod Tatrami. Funguje už od roku 2004, kedy založili dizajnérske štúdio.

Martin Pajerchin bol už odmalička veľkým fanúšikom športov „na doske“. Je skvelým príkladom toho, ako premeniť svoj koníček na prosperujúci biznis, ktorý je zároveň veľkým unikátom. Martinovi sa podarilo zvoliť si tú najschodnejšiu cestu pre podnikateľa. Predsa len, na jeho výrobkoch je už na prvý pohľad vidieť, že nejde o komerčné kúsky sériovej výroby, ale poctivé výrobky z masívneho dreva.

Balance balanceboard#boardsports#workout#fitness#outdoors#hightatras# mountain#boardsports#snowboard#gerlachov

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Pajerchin (@pajerchin),

Do výroby vlastných dosiek, či už na letné alebo zimné športy, sa pustil v roku 2007. Dizajn Studia BLP je inšpirovaný tatranskými lesmi a najrozšírenejším miestnym materiálom, teda drevom.

inspire by the woods of HIGH TATRAS balance#balanceboard#board#madeinslovakia#diy#surf#snowboard#skate#wood#sport#mountain

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Pajerchin (@pajerchin),

Každá jedna doska, ktorá vyjde z dielne Studia BLP je ručne vyrábaným originálom.Samotné drevo predurčuje svojou štruktúrou, farbou a vôňou jedinečnosť daného výrobku. Ak práve dosku naplno nevyužívaš v prírode, poslúži aj ako vkusný dizajnový doplnok do interiéru.

Na čo môžeš v ponuke BLP Studio natrafiť?

Balance Board

Ak si sa ešte nikdy nestretol s balančnými doskami, zoznámte sa. Ide o jednoduchú pomôcku, s ktorou dostaneš pod kontrolu tvoju rovnováhu, ako v športe, tak aj v živote.  S touto doskou si dokonale precvičíš rovnováhu aj pohyblivosť tela a zlepšíš si celkovú fyzickú kondíciu. Či už si doma, v prírode alebo v office, ide o viacúčelový tréningový a fitness nástroj, ktorý si obľúbiš.

 

Naše balančné dosky vyrábame z borovice, smreku a červeného smreku. Každá doska je zlepovaná z viacerých častí, aby sme zvýšili jej pevnosť v priečnom smere. Vymedzováky, ktoré slúžia na udržanie dosky na valci, sú k rubovej strane dosky pripevnené pomocou šrúb s torxovou hlavou. Na grafiku používame tradičnú techniku vypaľovania dreva.“

 

Pri jazde s  Powsurfom získaš maximálny pocit slobody

 Je to doska určená na jazdenie v prašane alebo voľné surfovanie na bielych vlnách. Nemá viazanie ako snowboard, ale nohy sú voľne položené na doske ako na surfe.


„Naše powsurfy vyrábame ručne z bukového dreva. Silnú priľnavosť nohy k doske zabezpečujeme používaním samoreziek do kovu, resp. konkávou z borovicového dreva. Vodeodolnosť powsurfu je zase zabezpečená fínskou lazúrou obohatenou o včelí vosk, ktorý je zároveň príjemný na dotyk. Spodná strana má frézované drážky,aby lepšie držala stopu.“

Snowboardy a Longboardy

Ak si typ človeka, ktorý sa rád odlišuje od davu, určite ti bude imponovať aj široká ponuka jedinečných drevených snowboardov a longboardov. Výrobky z pod Tatier sú vyrábané zo slovenského dreva, pričom každá doska má originálnu grafiku vytvorenú ročnými letokruhmi na dreve.

„Skvelé je, že okrem radosti z jazdenia, si viete naše dosky vystaviť vo svojom interiéri, ako krásny dekoračný doplnok, kde máte kúsok prírody vo svojom domove. Každá naša doska je robená ručne,s láskou k drevu a jazdeniu.“

Bonusem je aj to, že pre svojich zákazníkov majú servisovanie ich dosiek na 1 rok úplne zadarmo. Celú ponuku výrobkov nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech