Martin postavil svoj biznis na šperkoch, ktoré si Slováci zamilovali

  • Čoraz viac mladých ľudí začína vidieť budúcnosť v remeselnej práci
  • Skvelým príkladom je aj šperkár Martin, ktorý nevyrába šperky len pre svojich klientov
  • Pod jeho značkou Love and Hammer ( Láska a kladívko) ponúka kurzy, na ktorých si vlastnoručne vyrobíš šperky tvojich predstáv
coop
loveandhammer.sk
  • Čoraz viac mladých ľudí začína vidieť budúcnosť v remeselnej práci
  • Skvelým príkladom je aj šperkár Martin, ktorý nevyrába šperky len pre svojich klientov
  • Pod jeho značkou Love and Hammer ( Láska a kladívko) ponúka kurzy, na ktorých si vlastnoručne vyrobíš šperky tvojich predstáv

Martin od mala inklinoval k umeniu. Spočiatku sa zamiloval do fotografovania a rozhodol sa pre štúdium VŠMU. Už počas štúdia ho zaujala práca s kovom a šperkárstvo, ktorému nakoniec celkom prepadol. V jeho portfóliu nájdeš v skutku unikátne šperky, ktoré nesú jeho  špecifický rukopis.

Martin sa však nevenuje len výrobe šperkov na mieru. Jeho zručnosti chce posunúť ďalej aj celkom bežným ľuďom. Organizuje preto špeciálne workshopy, na ktorých si pod jeho menotringom môžeš vlastnoručne vyrobiť prstene na mieru. Jeho ateliér tak často navštevujú najmä páry, ktoré nechcú mať len tuctové obrúčky zo zlatníctva, ale jedinečné originály.

Totižto veľká väčšina obrúčok, ktoré máte možnosť vidieť v obchodoch alebo katalógoch nie je vyrobená ručne. Mnohé z nich sú navrhnuté na počítači a potom odliate – tým pádom pôsobia na prvý pohľad “bezchybne”, ale pod​ľa Martina im v niečom chýba duša.

Mladý šperkár verí, že obrúčka symbolizuje viac ako len prsteň a mala by byť originálnym kúskom, ktorý vo svete nemá páru. “Obrúčka je spoločník na celý zvyšok života a pri pohľade na ňu sa vám určite vybavia mnohé pekné spomienky. Jednou z nich môže byť aj tá, ako ste ju spoločne vyrábali,” hovorí Martin.

V rámci Martinovho workshopu si vyrobíte obrúčky celkom od nuly, z hrudky zlata či striebra. “Budete svedkami toho, ako sa vám postupne pod rukami vytvára krásny prsteň a ako ho môžete svojou prácou formovať a meniť, až pokým vytvoríte naozajstnú obrúčku s “vlastným odtlačkom”.”

Ako to prebieha?

Na tento kurz je dobré si vyhradiť minimálne 6 až 8 hodín. Dostanete špeciálne šperkárske zástery a samozrejme budú k dispozícii aj všetky potrebné nástroje.

Z výroby podľa Martina netreba mať obavy, workshop je koncipovaný tak, že ho naozaj zvládne každý. Handmade prstene budú vo finále vyzerať ako profesionálne obrúčky i keď nebudú pôsobiť akoby ich vyrobil bezchybný stroj, ale o to práve v handmade ide.

Martin je taktiež registrovaný na Puncovom úrade Slovenskej Republiky. Šperky, ktoré si tu vyrobíte tak budú riadne opuncované rýdzostným číslom,  zodpovednostnou značkou lektora Martina a štátnou puncovou značkou, ktorou ich po kontrole rýdzosti označí Puncový úrad Slovenskej Republiky. 

Na výrobu páru zlatých obrúčok štandartnej velkosti sa spotrebuje cca 8g zlata. Čiže celková cena za takýto pár obrúčok v 14k zlate by bola 299 eur + 232 eur = 531 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech