Material Design do prehliadača Google Chrome. Vyskúšať ho môžeš už teraz!

  • Ak si chceš vyskúšať nový Chrome s aplikovaným Material Design, teraz máš tu možnosť.
chrome
  • Ak si chceš vyskúšať nový Chrome s aplikovaným Material Design, teraz máš tu možnosť.

Google rekonštruuje svoj look kúsok po kúsku tak, aby zapadol do Material Design style guideline-ov, ktoré predstavil pred dvoma rokmi. Teraz sa o tento look rozširuje aj Chrome. Podľa dizajnéra Google Sebastiena Gabriela, sa nový dizajn uvádza na Chrome OS ako súčasť najnovšej verzie (ver. 50).

Browser a operačný systém nie sú výrazne odlišné (všetko je na rovnakom mieste a funguje rovnakým spôsobom), no sú tam veľmi jasné vizuálne rozdiely. Sú tam ostrejšie hrany, upravené farby, zmenené animácie a pod. Po aktualizácii si zmeny určite všimneš, ale nebudú také výrazné, aby ťa rušili.

chrome-in-cros.0

 

Popri dizajnových zmenách, dostáva Chrome OS aj mierne úpravy pre dotykové Chromebooky. Chrome OS „hybrid mode“ pre ne v podstate znamená, že je rozloženie obrazovky upravené tak, aby fungovalo ako s prstom, tak aj s myšou. Bude to defaultným nastavením, avšak používateľ bude mať možnosť vypnúť ho.

chrome-unified.0

 

Nakoniec sa tieto zmeny objavia aj na Chrome pre desktop. Podľa Gabriela je ich aplikácia práve v procese, no žiaden presný dátum zverejnenia nebol spomenutý. Hovoria však, že si to môžeš vyskúšať už teraz. Musíš však byť pripravený na to, že sa môžu objaviť aj nejaké bugy. Aktivovať to môžeš tým, že pôjdeš na „about:flags“ v address bar-e a tam aktivuješ „Material design in the browser´s top chrome.“

chrome-cros-17.0 chrome-cros-15.0 chrome-cros-04.0 chrome-cros-02.0 chrome-blueprint-02.0

Zdroj: theverge.com, zdroj fotografií: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech