Matovič chce dať 300 eur plne zaočkovaným ľuďom nad 60 rokov v podobe rekreačného a gastro bonusu

  • Počas čerpania tohto bonusu musí byť osoba plne zaočkovaná
  • Bonus bude môcť občan využiť počas budúceho roka a bude ho môcť preniesť na inú osobu
Lotéria
Unsplash/Ibrahim Boran, Facebook/Igor Matovič
  • Počas čerpania tohto bonusu musí byť osoba plne zaočkovaná
  • Bonus bude môcť občan využiť počas budúceho roka a bude ho môcť preniesť na inú osobu

Každý občan vo veku nad 60 rokov, ktorý sa zaočkoval alebo ešte len zaočkuje v období od začiatku júla do 12. decembra tohto roka, by mal získať nárok na rekreačný a gastro bonus v sume 300 eur. Na pondelkovej tlačovej besede to oznámil minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Počas čerpania tohto bonusu musí byť osoba podľa Matoviča plne zaočkovaná. Tento bonus bude môcť občan využiť počas budúceho roka a bude ho môcť preniesť na inú osobu.

„Dnes idem s týmto návrhom na koaličnú radu,“ povedal Matovič. Tvrdí, že o návrhu sa už s koaličnými partnermi rozprával. „Toto je spôsob, aby sme extrémnym spôsobom zrýchlili zaočkovanie medzi tými ľuďmi, ktorí sa zaočkovať ešte chcú, v tejto vekovej kategórii,“ povedal.

Ak bola osoba nad 60 rokov zaočkovaná dvomi dávkami do začiatku júla tohto roka, títo ľudia získajú nárok na rekreačný a gastro bonus vtedy, ak sa zaočkujú aj treťou dávkou.

Tí, ktorí sa podľa Matoviča zatiaľ nezaočkovali ani jednou dávkou, do 12. decembra by sa mali zaočkovať prvou dávkou, avšak čerpať bonus budú môcť v budúcom roku až potom, keď budú zaočkovaní tromi dávkami vakcíny.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie