Matovič o Ficovej kritike: Papalášizmus je brať bez hanby 4 500 € čistého mesačne a ho*no robiť

  • Prezidentka, ministri či poslanci NR SR môžu pracovať aj s pozitívnym testom na COVID-19
  • Medzi ďalšie osoby v osobitnom režime patrí generálny prokurátor SR, predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR, verejná ochrankyňa práv a predseda Ústavného súdu SR
Igor Matovič
TASR/Dano Veselský
  • Prezidentka, ministri či poslanci NR SR môžu pracovať aj s pozitívnym testom na COVID-19
  • Medzi ďalšie osoby v osobitnom režime patrí generálny prokurátor SR, predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR, verejná ochrankyňa práv a predseda Ústavného súdu SR

Ústavní činitelia môžu chodiť do práce aj napriek pozitívnemu testu na koronavírus, alebo aj ak sú v karanténe. Národná Rada takýmto poslancom pripravila zvýšené bezpečnostné opatrenia. Predseda Smeru Robert Fico to nazval papalášizmom a varoval pred trestom tých, ktorí do parlamentu prídu.

Premiér Igor Matovič na to reagoval na Facebooku, kde zverejnil status. „Dnes mnohí politici z opozície, či od fašistov či z Ficovej a Pellegriniho mafie, sa budú predbiehať v silných slovách, ako je to nemorálne, že poslanci a pani prezidentka majú od hygienika výnimku prísť do práce v prípade nevyhnutnosti aj počas karantény. Vraj to je nemorálny papalášizmus. Hovoria, že poslanci nesmú mať žiadne výhody voči obyčajným zamestnancom,“ píše premiér. Podľa neho je však papalášizmus „brať bez hanby 4.500 € čistého mesačne a s prepáčením celý rok hovno robiť – a stráviť akože v práci 50 hodín mesačne.

PAPALÁŠI Z HRUŠKY DOLEDnes mnohí politici z opozície, či od fašistov či z Ficovej a Pellegriniho mafie, sa budú…

Posted by Igor Matovic on Monday, December 28, 2020

Prezidentka SR, člen vlády SR či poslanec Národnej rady SR môžu vykonávať svoju prácu aj po tom, čo sa sami nakazili ochorením COVID-19 či sa s pozitívnym človekom na toto ochorenie stretli.

Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorú zverejnilo Ministerstvo vnútra SR na svojej stránke. Svoju prácu môžu robiť za predpokladu, že nemajú klinické príznaky ochorenia a svojou absenciou na pracovisku môžu vážne ohroziť zabezpečenie chodu štátu, prípadne je ich účasť nevyhnutná pri riešení mimoriadnych úloh.

Medzi ďalšie osoby v osobitnom režime patrí generálny prokurátor SR, predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR, verejná ochrankyňa práv a predseda Ústavného súdu SR.

Osoby v osobitnom režime môžu pracovať za podmienky, že budú používať respirátor typu FFP2 bez výdychového ventilu, alebo s jeho prekrytím chirurgickým rúškom.

Dezinfikovať musia iba prostriedkami s plným virucídnym účinkom a používať by mali rukavice. Tiež by mali obmedziť svoj pohyb po pracovisku na najmenšiu možnú mieru. Stravovať by sa mali bez prítomnosti iných osôb, respektíve za prítomnosti iných pozitívnych osôb, ktoré nemajú klinické príznaky ochorenia.

Matovič chce dať zaočkovať svoju mamu a manželku ak získa 10 000 lajkov

Poslanec NR SR Miroslav Kollár (Za ľudí) uviedol, že vláda a vedenie parlamentu nemalo nikdy dostať poslancov do situácie, keď musia na rokovanie prísť osobne aj napriek pozitivite na koronavírus. Vo svojom statuse na sociálnej sieti poukázal na to, že na prípravu online rokovania a hlasovania upozorňovali jeho kolegovia zo strany Tomáš Valášek a Juraj Šeliga vedenie parlamentu ešte v apríli 2020.

Podľa Kollára je zbytočný aj časový stres schvaľovania niektorých legislatívnych riešení, keďže o problémoch s predlžovaním núdzového stavu sa vie niekoľko mesiacov. Zároveň napísal, že ráno mal negatívny test na COVID-19 a po rokovaní parlamentu pôjde pravdepodobne do dobrovoľnej karantény.

KARANTÉNA FINITO Test z predpredošlého štvrtka mi ukázal pozitivitu na Covid-19. Nastúpil som preto do domácej izolácie…

Posted by Igor Matovic on Monday, 28 December 2020

Opozičný poslanec Robert Fico (Smer-SD) vo svojom profile na sociálnej sieti tvrdí, že každému poslancovi NR SR, ktorý je pozitívny na COVID-19 a príde dnes na rokovanie pléna, hrozí väzenie od štyroch do desiatich rokov pre trestný čin šírenia nebezpečnej a nákazlivej ľudskej choroby.

Zároveň vyzval generálneho prokurátora, aby vládnej koalícii vysvetlil, že vyhláškou hlavného hygienika nemožno obchádzať trestnoprávnu zodpovednosť poslancov parlamentu.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK