Matovič sa vyjadril k povinnému očkovaniu: Žijeme v krajine plnej hoaxov

Igor Matovič
TASR/Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič sa dnes k mnohým ďalším témam vyjadril aj k povinnému očkovaniu proti koronavírusu. Tvrdí, že spolu s vládou nikdy vážne nepremýšľali nad povinným očkovaním, je to vraj len sen epidomiológov, ktorí si prajú, aby sa očkovania zúčastnili všetci.

Napriek tomu, že sme to opakovane s Marekom Krajčim povedali, naďalej mnohí zlomyseľne šíria blud o chystanom povinnom očkovaní. Nikdy sme ako vláda nad povinným očkovaním vážne neuvažovali. Samozrejme, bolo by skvelé a úplný sen epidemiológov pre zvládnutie pandémie, aby sa dali zaočkovať vakcínou všetci. Lenže žijeme v štáte, kde najviac ľudí z európskych krajín verí rôznym hoaxom o chrípočke, či bromhexine s vodkou,“ píše v statuse Matovič. 

Matovič dal Sulíkovi definitívne ultimátum: Hrozí nám tvrdý lockdown a ďalšie celoplošné testovanie

 

Matovič ďalej dodáva, že Slovákov treba presvedčiť poctivými argumentami, ako nariadením. Píše, že ísť sa zaočkovať nie je len rozhodnutie mladého človeka, ale aj o rozhodnutí o ochrane svojich blízkych.

Za takej situácie je, myslíme si, omnoho lepšie pre dosiahnutie úspechu, poctivo ľuďom vysvetľovať prínos očkovania. Len poctivými argumentami dosiahneme pochopenie, že rozhodnutie o vakcinácii nie je len o rozhodnutí mladého slobodného človeka, ale aj o ochrane zdravia a života jeho mamy, otca, starých rodičov či známeho s rakovinou, obezitou, cukrovkou, či poruchou imunitného systému,“ píše ďalej premiér.

Matovič: Od 9. októbra sme nemali tak “dobrý” piatok. Prípady rapídne klesajú

Premiér v závere píše, že je si vedomý toho, že mnohí Slováci sa nedajú zaočkovať, avšak to je už ich slobodná vôla a zlyhanie vlády, že ich nedokázala presvedčiť.

Rozhodnutie zaočkovať sa, nás takto prinúti zamyslieť sa nad tým, či náš život je a musí zostať len o ochrane našej slobody, alebo chvíľami aj o ochrane zdravia a životov iných, áno aj, cudzích ľudí. Viem, že napriek všetkému sa nakoniec mnohí z nás rozhodnú pre nezaočkovanie. Nuž, môže nám to byť mnohým ľúto, ale bude to ich slobodná voľba. A dôkaz toho, že sme ich nedokázali presvedčiť,“ dodáva. 

 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech