Matovič pripúšťa, že koalícia by mohla fungovať bez strany Borisa Kollára. Prestal mu svietiť maják, hovorí

  • Minister financií SR Igor Matovič diskutoval v TA3
  • Rozprávali sa aj o udržateľnosti verejných financií, aktuálnej situácii či fungovania v koalícii
podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním 29. schôdze vlády SR
podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním 29. schôdze vlády SR, TASR/Jakub Kotian
  • Minister financií SR Igor Matovič diskutoval v TA3
  • Rozprávali sa aj o udržateľnosti verejných financií, aktuálnej situácii či fungovania v koalícii

V dnešnej diskusnej relácii na TA3 diskutoval minister financií SR Igor Matovič o udržateľnosti verejných financií, o očkovacej prémii, vývoji epidemiologickej situácie, ale aj o aktuálnych politických otázkach.

Boj s korupciou je pre Igora Matoviča gro jeho pôsobenia. Mandát, ktorý dostali pred voľbami bol na vyčistenie politiky od zlodejov. „Neviem si predstaviť zradiť tých ľudí, ktorí chceli, aby sme vyčistili Slovensko,“ povedal Igor Matovič.

„Som smutný z výstupu Borisa Kollára,“ povedal minister financií k poslednej tlačovej besede predsedu parlamentu Borisa Kollára, pre ktorého boj s korupciou nie je alfa a omega.

Podľa Igora Matoviča by sa mal Boris Kollár za jeho vyjadrenia ospravedlniť. „Nazvať Jána Čurillu mafiánom, tak to je za všetky čiary,“ dodal minister financií SR.

„Ak bude Boris Kollár alebo Sme rodina drukovať Ficovi, Pellegrinimu, vagabundom a rozhodnú sa ísť k nim, tak je psou povinnosťou nás ostatných sa zomknúť a ten očistný proces dokončiť,“ hovorí minister financií SR.

Ak Sme rodina blokuje možnosť očisty systému a vyšetrovateľov, Igor Matovič pripúšťa, že dostanú z koalície „výpoveď“. „Borisa Kollára mám rád. Ale teraz sa mi zdá, že trocha zablúdil a maják mu prestal svietiť. Ja urobím všetko preto, aby zostal a bol súčasťou protikorupčnej koalície. Ak by sme rodina blokovala možnosť chrániť statočných vyšetrovateľov pri očiste nášho systému, tak potom mentálne sa sme rodina z koalície vzďaľuje a musíme si klásť otázku, či vieme zložiť koalíciu aj bez nich,“ povedal v televíznej debate.

Igor Matovič taktiež povedal, že minister Roman Mikulec má stále jeho dôveru. Taktiež stále verí, že za vojnou v polícii nie je SIS. Daniel Lipšic má podozrenie, že SIS ho podrobne sleduje. Ak sa potvrdí, čo Lipšic hovorí, „treba buchnúť po stole“ a tajnú službu hnutiu Sme rodina odobrať, povedal podpredseda vlády. 

„Ja urobím všetko preto, aby sme dane nezvyšovali. Výdavkové stropy sú to, že v čase, keď sa slovenskej ekonomike darí, že aby sme to, čo si ľudia zaplatia na daniach, tak to si odložíme do špajze a keď príde sedem zlých rokov, tak ich použijeme v čase, keď príde kríza,“ povedal Igor Matovič pri otázke o tom, ako bude vláda postupovať pri témach o zvyšovaní daní.

Minister školstva Branislav Gröhling podľa Matoviča zlyhal. Povedal, že deň, kedy začali prípady stúpať, pripadá na čas, kedy sa deti vrátili do škôl. Kritizuje ho za to, že sa žiaci neotestovali predtým, než nastúpili do škôl, rovnako za to, že testy dodal príliš neskoro. K Lengvarskému a jeho zodpovednosti Igor Matovič dodal, že minister zdravotníctva je zodpovedný za mieru zaočkovanosti na Slovensku.

Ku koncu relácie sa moderátor opýta či by sa minister financií nechal zaočkovať treťou dávkou vakcíny. Na čo Igor Matovič reagoval, „keď bude odporúčaná, tak sa ňou dám zaočkovať.“

Zdroj: TA3

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech