Matovičove pilotné testovanie škôl podstúpi jedno z najväčších ohnísk koronavírusu

  • Mesto Stará Ľubovňa sa zapojí do pilotného testovania škôl
  • Deti s negatívnym testom môžu chodiť do školy, ostatné sa zostanú učiť doma
10082020_Letna_skola_Vlckovce_2719581
TASR/Lukáš Grinaj
  • Mesto Stará Ľubovňa sa zapojí do pilotného testovania škôl
  • Deti s negatívnym testom môžu chodiť do školy, ostatné sa zostanú učiť doma

Už tento víkend sa uskutoční pilotné testovanie žiakov a učiteľov. Zúčastní sa ho niekoľko škôl a to dokonca aj v oblasti, ktorá patrila medzi najväčšie ohniská koronavírusu. Primátor Starej Ľubovne Denníku N potvrdil, že mesto je na víkendové testovanie pripravené.

Počas prvého plošného testovania bola Stará Ľubovňa jednom z najväčších ohnísk koronavírusu. Dnes je v okrese situácia pokojnejšia, v stredu 2. decembra tu zaznamenali 19 prípadov.

Súhlasíš, aby sa školy otvorili čo najskôr?

Primátor mesta Ľuboš Tomko hovorí, že má všetko pripravené. Čaká len na rozhodnutie ministerstva školstva, podľa ktorého bude môcť pustiť negatívne testované deti na prezenčné vyučovanie. Žiaci druhého stupňa základnej školy a tiež stredoškoláci sa totiž momentálne vzdelávajú dištančne.

V Lučenci nebol záujem

Samospráva mesta Lučenec sa tiež pripravovala na prípadné testovanie, aké navrhoval minister školstva. Na sociálnej sieti to uviedla primátorka Alexandra Pivková. 

Matovič berie otvorenie škôl do vlastných rúk: Stačilo, už nebudem počúvať výhovorky

Na túto tému zasadol krízový štáb mesta, riešilo sa materiálne a personálne zabezpečenie akcie. Ústredný krízový štáb SR však napokon testovanie žiakov druhého stupňa a ich zákonných zástupcov zrušil,“ konštatovala Pivková.

Dodala, že v základných školách v rámci mesta Lučenec si spravili vlastný prieskum, v ktorom zákonní zástupcovia vyjadrili nízky záujem o prezenčnú formu výučby žiakov na druhom stupni s podmienkou testovania dieťaťa a jedného zákonného zástupcu.

Zdroje: DenníkN, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK