Matúš Vallo: Bratislava nie je skanzen ani laboratórium. Ľuďom adresuje jasnú výzvu

  • Petrovi Pellegrinimu sa najnovšie podarilo prehĺbiť rozdiely medzi Bratislavou a zvyškom Slovenska
  • V našom hlavnom meste, tak ako aj v zahraničí, sa podľa jeho slov nežije skutočný život
  • Na jeho výrok zareagoval aj bratislavský primátor Matúš Vallo
matu
  • Petrovi Pellegrinimu sa najnovšie podarilo prehĺbiť rozdiely medzi Bratislavou a zvyškom Slovenska
  • V našom hlavnom meste, tak ako aj v zahraničí, sa podľa jeho slov nežije skutočný život
  • Na jeho výrok zareagoval aj bratislavský primátor Matúš Vallo

Predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu sa včera podarilo rozdeliť Slovákov žijúcich v Bratislave a v zahraničí od zvyšku krajiny. Na jeho výrok V Bratislave sa nežije skutočný život, tak ako sa nežije skutočný život v zahraničí..,”reaguje aj primátor hlavného mesta Matúš Vallo. 

Ten na svojom Facebooku skonštatoval, že tak ako každé voľby, aj teraz sa našiel niekto, kto si potreboval kopnúť do Bratislavy a oddeliť ju od zvyšku Slovenska. 

Tak ako každé voľby, aj teraz sa našiel niekto, kto si potreboval kopnúť do Bratislavy a oddeliť ju od zvyšku Slovenska….

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Dienstag, 11. Februar 2020

„Nie, Bratislava nie je skanzen, ani laboratórium. Aj my žijeme skutočný život. Pracujeme, staráme sa o rodinu, bavíme sa s priateľmi a boríme sa so všetkým tým, čo v tejto krajine nefunguje. Alebo funguje len vďaka našim skvelým ľuďom. Od nemocníc až po spravodlivosť. Ukážme im skutočný život v Bratislave!”

Matúš Vallo ďalej vyzýva ľudí, aby do komentárov posielali momenty ich skutočného života v Bratislave na fotkách alebo pridali príspevok s použitím #skutocnyzivot a #totojeskutocnyzivot.

Trpké slová smerovali voličom, ktorí požiadali o voľbu poštou na tlačovej konferencii od premiéra SR Petra Pellegriniho a ministerky vnútra Denisy Sakovej.

„Ľudia v slovenských regiónoch poďte voliť a nenechajte rozhodnúť vybranu hŕstku zo zahraničia, z ktorých mnohí sa na Slovensko nemienia vrátiť. Navštívia Slovensko, len keď si potrebujú opraviť zuby a zdravotné ošetrenie. Aby o voľbách rozhodli ľudia, ktorí sú schopní sa tu mobilizovať,“ vyjadril sa Peter Pellegrini.

Denisa Saková dokončila svoj prejav, ktorý bol zachytený na videu a publikovaný cez víkend: „V neposlednom rade musím povedať, že tieto voľby budú zvláštnejšie tým, že máme asi 60-tisíc žiadostí od ľudí, ktorí žijú v zahraničí a ktorí si vypýtali hlasovacie lístky a chcú voliť. Skutočne apelujem na vás, nedovoľme takýmto ľuďom, čo žijú v zahraničí celý čas a čo sa o obraze Slovenska dozvedajú iba z médií, aby spolu s voličmi z hlavného mesta rozhodli o výsledkoch v týchto voľbách.“

Stovky občanov Slovenska dnes stále čakajú na hlasovacie lístky v zahraničí. Ide prevažne o občanov, ktorí vďaka slobode pohybu pravidelne cestujú za prácou, vzdelaním, či dovolenkou, alebo reprezentujú našu krajinu v zahraničí.

Ten obrázok je samozrejme vtip. Trpké slová smerovali voličom, ktorí požiadali o voľbu poštou na tlačovej konferencii…

Gepostet von srdcomdoma am Dienstag, 11. Februar 2020

O voľbu poštou vo voľbách do NR SR 2020 požiadal trojnásobný počet voličov oproti posledným voľbám a tieto hlasy by mohli predstavovať až 2–3 %, ktoré môžu rozhodnúť voľby. Celkovo rezort eviduje 55-tisíc žiadostí o možnosť voliť zo zahraničia, informuje SITA.

Neinformovanie voličov v zahraničí o voľbe poštou zo strany štátu, problémy s nekompletnými zásielkami s hlasovacími lístkami, doteraz nedoručené zásielky, či automaticky odmietnuté žiadosti poslané e-mailom na strane poštového servera MV SR bez vedomia úradníkov MV SR môže byť podľa iniciatívy Srdcom Doma len vrcholkom ľadovca.

Zdroje: TK, facebook.com/vallo.primator, SrdcomDoma

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK