Mazurek opäť šíri nenávisť, vysmieva sa polícii a vyzýva Slovákov na strieľanie teroristov

  • Postup pri teroristickom útoku, aký navrhuje slovenská polícia, je podľa kotlebovského poslanca zlý
  • Teroristov by sme mali strieľať, nie pred nimi utekať
Mazurek
TASR/Pavol Zachar
  • Postup pri teroristickom útoku, aký navrhuje slovenská polícia, je podľa kotlebovského poslanca zlý
  • Teroristov by sme mali strieľať, nie pred nimi utekať

Milan Mazurek, poslanec strany Kotlebovci ĽSNS, na Facebooku kritizuje políciu za to, ako občanom radí chrániť sa v prípade teroristického útoku. Namiesto utekania a skrývania sa navrhuje, aby mal každý zbraň a bránil sa aktívne. „Ak vidíš teroristu, postupuj nasledovne: nabi, namier a zastreľ ho,“ radí Mazurek.

Milan Mazurek facebook
zdroj: Facebook/Milan Mazurek

Mazurek dodáva, že „ak by v Rakúsku boli ľudia ozbrojení, tak ich na ulici mohli dávno zneškodniť civilisti. Ľahko sa ale strieľa do neozbrojeného stáda.“ Na Slovensku je držanie zbrane legálne, no získanie povolenia je komplikované. Je však otázne, ako by sa ktokoľvek z nás zachoval vo vypätej situácii teroristického útoku. Požiadali sme preto o reakciu aj políciu, správu budeme aktualizovať.

Kotlebovci radi zdieľajú na svojich sociálnych sieťach hoaxy a domnienky, napríklad v utorok večer samotný predseda našiel na certifikáte z plošného testovania znak Satana 666. Marian Kotleba, ktorý používa typický neonacistický číselný symbol 1488 „náhodou“, objavil na každej „bunke“ vírusu šesť ostňov. Keďže sú na obrázku vírusy tri, Kotleba to vyhodnotil ako 666.

Kotleba na Facebooku blúzni o znamení šelmy a čipoch, na certifikátoch z testovania vidí 666

Mazureka v minulosti súd právoplatne odsúdil za rasistické a extrémistické prejavy v žilinskom rádiu Frontinus. Mazurek vtedy prišiel o mandát, ale netrvalo ani rok a už je v poslaneckej lavici zas.

Trestné oznámenie naňho podal poslanec Peter Pollák po zverejnení statusu o teroristovi z Vrútok, ktorý mal byť podľa Mazureka z „diskriminovanej menšiny“, teda Róm, čo však nie je pravda a potvrdila to aj polícia. Mazurek neskôr status zmazal.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK