McDonald’s čelí žalobe kvôli diskriminácii afroamerických zákazníkov a zamestnancov

  • Podnik vraj uskutočnil „nemilosrdnú čistku" medzi vysoko postavenými afroamerickými zamestnancami
  • Žaloba bola podaná v utorok na federálnom súde v štáte Illinois
BeFunky-collage-3
unsplash.com
  • Podnik vraj uskutočnil „nemilosrdnú čistku" medzi vysoko postavenými afroamerickými zamestnancami
  • Žaloba bola podaná v utorok na federálnom súde v štáte Illinois

Dve manažérky amerického reťazca reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald’s podali na firmu žalobu, v ktorej ju vinia z diskriminácie afroamerických zákazníkov a zamestnancov. Dnes o tom informoval server BBC.

Žaloba podľa BBC okrem iného uvádza, že podnik pod vedením generálneho riaditeľa Steva Easterbrooka uskutočnil „nemilosrdnú čistku“ medzi vysoko postavenými afroamerickými zamestnancami a presmeroval reklamu od zákazníkov tmavej pleti.

Žaloba bola podaná v utorok na federálnom súde v štáte Illinois. Poukazuje napríklad na pozastavenie vzdelávacích programov pre Afroameričanov či na vylúčenie Afroameričanov z pozícií vedúcich poradcov. Iniciátorky žaloby takisto požadujú odškodné. Tvrdia, že firma sa im pomstila za to, že o prístupe spoločnosti k Afroameričanom vyjadrovali pochybnosti, píše BBC.

Spoločnosť McDonald’s uviedla, že s tvrdeniami obsiahnutými v žalobe nesúhlasí. „Konanie našej spoločnosti vychádza z presvedčenia, že diverzifikovaná, životaplná, pre všetkých prístupná a úctivá spoločnosť nás robí silnejšími,“ dodala firma.

Easterbrook nastúpil do čela podniku v roku 2015. Koncom minulého roka bol ale odvolaný kvôli porušeniu vnútropodnikových pravidiel, keď v rámci firmy nadviazal milostný vzťah. Spoločnosť v novembri oznámila, že Easterbrookovým nástupcom sa stane Chris Kempczinski, ktorý riadil reštaurácie McDonald’s v USA.

Zdroje: ČTK, BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech