Výkonný riaditeľ McDonald’s mal pomer na pracovisku a porušil tým pravidlá. Vymenili ho

  • Steve Easterbrook bol výkonným riaditeľom McDonald's. Včera vedenie oznámilo, že z pozície odchádza
  • Na jeho miesto sa dostal Chris Kempczinski
mekáč
Nový výkonný riaditeľ spoločnosti McDonald's Chris Kempczinski. FOTO: McDonald's/unsplash.com
  • Steve Easterbrook bol výkonným riaditeľom McDonald's. Včera vedenie oznámilo, že z pozície odchádza
  • Na jeho miesto sa dostal Chris Kempczinski

Vedenie firmy McDonald’s odvolalo Steva Easterbrooka z postu výkonného riaditeľa kvôli porušeniu firemných pravidiel. Firma v nedeľu oznámila, že Easterbrookovým nástupcom sa stane Chris Kempczinski, ktorý doteraz riadil reštaurácie McDonald’s v USA.

Kempczinski nahradil Steva Easterbrooka, ktorý porušil vnútorné stanovy spoločnosti a mal pomer na pracovisku, píše sa v tlačovej správe.

Easterbrook sa vzdal tiež členstvo v predstavenstve. Podľa agentúry AP je dôvodom jeho odstúpenia nadviazanie osobného vzťahu v rámci firmy, čo odporuje firemným pravidlám.

Spoločnosť dnes oznámila, že jej predstavenstvo v piatkovom hlasovaní rozhodlo Easterbrooka odvolať. Bývalý riaditeľ rozoslal zamestnancom e-mail, v ktorom napísal, že svojím osobným správaním porušil pravidlá.

Bola to chyba. Vzhľadom k firemným hodnotám súhlasím s predstavenstvom, že je čas, aby som odišiel,“ stojí v odkaze.

On ani firma meno osoby, s ktorou Easterbrook nadviazal vzťah, nevymenovali a neposkytli viac informácií. Päťdesiatdvaročný Easterbrook McDonald’s riadil od roku 2015. Novým šéfom prevádzok v USA sa po Kempczinském stane Joe Erlinger.

McDonald’s je vôbec najväčší reťazec reštaurácií s rýchlym občerstvením. V Českej republike podniká od roku 1992. Vlani zákazníci v tuzemských 99 reštauráciách McDonald’s za hamburgery, hranolky a ďalšie potraviny utratili 22 771 811 554 eur.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech