McDonald’s potvrdil, že plánuje spustiť donášku jedál aj na Slovensku

  • Zatiaľ, čo donášková služba McDelivery je vo svete celkom bežná, na Slovensku sme sa jej ešte nedočkali
  • Spoločnosť však pre Startitup potvrdila, že po Českej republike by rozvoz mohol byť realitou aj u nás
McDonald‘s
  • Zatiaľ, čo donášková služba McDelivery je vo svete celkom bežná, na Slovensku sme sa jej ešte nedočkali
  • Spoločnosť však pre Startitup potvrdila, že po Českej republike by rozvoz mohol byť realitou aj u nás

O tom, či obľúbený fastfoodový reťazec spustí rozvoz jedál aj v slovenských mestách, sa diskutuje už dlho. Zatiaľ stále jedinou možnosťou, ako sa dostať k McMenu, je prísť priamo do prevádzky. McDonald’s však vníma dopyt zákazníkov a potrebu inovovať a preto už tento mesiac spustil rozvoz jedál v Českej republike a to až ku dverám zákazníkov. Zdá sa však, že tejto služby sa dočkáme aj na Slovensku. 

„Ako líder v oblasti nášho podnikania sa neustále snažíme rozširovať portfólio našich služieb aj na Slovensku, prinášať stále niečo inovatívne, aby sme zlepšovali zákaznícku skúsenosť a dostupnosť našich produktov. Jednou z nich je aj služba McDelivery, ktorej potenciál spustenia vidíme aj pre slovenských zákazníkov,” vyjadrila sa pre Startitup PR supervisor pre McDonald’s Lucia Poláčeková.

Ako ďalej dodáva, reťazec aktuálne zvažuje spoluprácu s partnermi, ktorí na trhu pôsobia. „Našim primárnym cieľom je nadviazať spoluprácu s takým partnerom pre dovoz jedla, ktorý dokáže zabezpečiť celý rozsah nami stanovených podmienok, garantovať kvalitu dopravených produktov vrátane zachovania teplotného reťazca počas prepravy a v stanovenom čase,” dodáva Poláčeková.

zdroj: McDonald‘s

Na Slovensku prichádza do úvahy hneď niekoľko služieb, ktoré by sa mohli do spolupráce s McDonald’s pustiť.  Potenciál zvládnuť roznášku jedál majú na našom trhu napríklad Bistro kuriéri, alebo nováčik Wolt.

V Českej republike rozvoz jedál zabezpečujú služby Dáme jídlo a UberEats, ktoré od 1. novembra doručujú zákazníkom rýchle občerstvenie z celkom 73 prevádzok McDonald’s v 21 mestách po celej krajine. 

Rozvoz jedla je v Česku stále populárnejší. Aj preto sme sa rozhodli, že službu McDelivery ponúkneme aj zákazníkom z regiónov. Ako najlepší partner pre rozvoz po celej Českej republike nám vyšla spoločnosť Dáme jídlo. Začiatok tejto spolupráce je pre nás ďalším dôležitým míľnikom, „ vysvetľuje Zuzana Svobodová, riaditeľka komunikácie a PR v spoločnosti McDonald’s.

Donášková služba ti tvoju objednávku z McDonald’s doručí do 20-tich minút od zadania objednávky. Dovoz z každej zo 73 reštaurácií McDonald’s stojí v prepočte 1,52 eura.

Aby bol rozvoz jedla naozaj expresný, musí Dáme jídlo využívať širokú a pestrú flotilu dopravných prostriedkov. Kým v oblastiach s nižšou hustotou obyvateľstva sa ako najefektívnejší ukazujú naďalej automobily, v centrách veľkých miest zaťažených intenzívnou dopravou je mnohokrát výhodnejšia doručiť zákazníkovi objednávku na skútri, bicykli, elektrobicykli, alebo dokonca pešo.

Služba Dáme jídlo v prípade vlastného vozového parku dbá aj na ekológiu. Ich autá, na ktoré stále pripadá väčšina zákaziek, sú poháňané stlačeným zemným plynom (CNG), alebo jazdia na elektrinu.

Zdroj: mcdonalds.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK