Microsoft CEO: Telefóny budúcnosti budú vyzerať diametrálne odlišne

  • Ako bude vyzerať budúcnosť smartfónov? Bude sa stále ich vývoj posúvať len v oblasti lepšieho foťáku, viac RAM alebo výkonu procesora? Čo tak telefón, ktorý vlastne nie je telefón, ale počítač vo vrecku?
collage
  • Ako bude vyzerať budúcnosť smartfónov? Bude sa stále ich vývoj posúvať len v oblasti lepšieho foťáku, viac RAM alebo výkonu procesora? Čo tak telefón, ktorý vlastne nie je telefón, ale počítač vo vrecku?

Spoločnosť Microsoft nevydala nový Windows telefón už viac ako rok. Keďže podiel na trhu sa pre Windows Phone znížil už pod 1-percentuálny podiel, Microsoft bol zaneprázdnený reštrukturalizáciou. Výsledkom toho je, že z akvizície Nokia telefónov sa odpisuje 7,6 miliardy dolárov a taktiež niekoľko tisíc zamestnancov dostalo výpoveď. Microsoft nedávno povedal, že plánujú dokončiť reštrukturalizáciu do konca júna, ale stále nie je jasné, čo spoločnosť plánuje pre mobil s Windows 10.

Generálny riaditeľ Microsoftu, Satya Nadella verí, že spoločnosť Microsoft bude aj naďalej vyrábať telefóny. V podcastovom rozhovore pre spoločnosť Marketplace naznačil, že v Microsofte sa snažia vytvárať telefóny, ktoré nevyzerajú ako tradičné telefóny.

Foto: youtube.com

„Dnes vyrábame telefóny, a taktiež ich vyrába mnoho iných spoločností. My sme sa rozhodli ísť ale inou a veľmi špecifickou cestou. Zameriavame sa na oblasť riadenia, bezpečnosti a ďalších funkcií, ktoré dokopy vytvárajú vec s názvom Kontinuum. Je to zariadenie, ktoré dokáže byť aj telefón aj desktop,“ vysvetluje Nadella.

„Microsoft sa v súčasnosti zameriava na to, aby sa naše aplikácie a služby nachádzali na iOS aj Android zaradeniach,“ hovorí Nadella. Tiež ale poukazuje na Surface, ako dobrý príklad odlíšenia sa v hardvére. Mnohí očakávali alebo dúfali, že predstavíme nový Surface smartphone. Zatiaľ je ale zrejmé, že Microsoft nie je na takýto typ hardvéru ešte pripravený.

„Takže, keď sa spýtate, či urobíme viac telefónov, som presvedčený, že áno,“ tvrdí Nadella. „Nemusia ale vyzerať ako telefóny, ktoré sa dnes predávajú.“ Nadella týmto naznačuje unikátny hardvérový dizajn Surface alebo Continuum. Práve toto zariadenie by malo byť revolučné v premene mobilu priamo do počítača. Microsoft ale potrebuje ešte čas, aby vylepšili operačný systém, ktorý by fungoval dobre aj pre mobil aj pre počítač.

Zdroj článku: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech