MIGHTY – modernejší iPod shuffle, ktorého srdcom je Spotify

Kristína Šuvadová / 24. februára 2016 / Tech a inovácie

Malý prehrávač, ktorý vyzerá ako iPod shuffle sa ti zmestí aj do toho najmenšieho vrecka. Ak aj žiadne nemáš, dá sa pripnúť na kus hocijakej látky pomocou malej klipsne, ktorú má vzadu.

„Malý iPod shuffle má v mojom srdci špeciálne miesto. Doteraz som nenašiel žiadny iný prehrávač, ktorý by sa tak perfektne dal využiť počas akéhokoľvek športu.“ Hodnotil toto malé zariadenie fotograf a spisovateľ Chris Welch.

No s príchodom predplatných hudobných služieb sa mnoho vecí zmenilo. Samozrejme nie pre ľudí, ktorý si každú jednu pesničku pridávajú do playlistu cez iTunes, ale úprimne, kto to takto ešte robí?

Mighty

 

Ako všetci vieme, jedným z najznámejších portálov, odkiaľ sa dá stiahnuť a počúvať skoro každá pesnička je Spotify. Spoločnosť Mighty audio teda prišla s úžasným nápadom a spojila praktické s užitočným. Nový Mighty je malý presne ako iPod shuffle a môžeš cez neho počúvať akúkoľvek pesničku, ktorá sa nachádza na Spotify.

 

Prehrávač Mighty má operačný systém Android, no dá sa zosynchronizovať s akýmkoľvek mobilom. A aj keď je jeho podobnosť s iPod shuffle skoro totožná, farby zariadenia sú úplnym opakom. Celý prehrávač je tmavý a stredné tlačidlá na ovládanie sú zelené. Taktiež je skoro celý z plastu, no to je vzhľadom na jeho športové využitie skôr výhodou.

2

 

Všetky pesničky si môžeš púsťať offline. Stačí, ak si jednoducho vytvoríš zopár playlistov a hotovo. 3,5 mm jack je na Mighty samozrejmosťou, no bez problémov funguje aj na bluetooth sluchádlach – čo sa pri iPod shuffle povedať nedá. Nabíjať ho vieš pomocou mini USB typu C a bez nabíjania vydrží aj viac ako 5 hodín. Úložný priestor má 2GB – čo ti vystačí na 48 hodín hudby. A to najlepšie nakoniec – je vodeodolný. Cena zariadenia bude podľa tvorcov menej ako 80$.

 

Osobne si myslím, že všetko záleží od toho, či využívaš a či si spokojný so službami Spotify. No ak patríš medzi ich verných zákazníkov – neváhaj a podpor kampaň Mighty na Kickstarteri, kde si ho môžeš aj predobjednať.

3

Zdroj: theverge.com, zdroj fotografií: the Verge

Pridať komentár (0)