Miliardári si prilepšili aj počas pandémie, Jeff Bezos stále kraľuje. Toto je 5 najbohatších Američanov

  • Americký časopis Forbes vydal rebríček prvej 400-ky najbohatších Američanov
  • Ukazuje sa, že bohatým neuškodila ani pandémia. Svoje bohatstvo kolektívne zvýšili o 40 %
Bezos Musk
SITA/AP, Charles Krupa, Britta Pedersen
  • Americký časopis Forbes vydal rebríček prvej 400-ky najbohatších Američanov
  • Ukazuje sa, že bohatým neuškodila ani pandémia. Svoje bohatstvo kolektívne zvýšili o 40 %

Rožširovaniu majetku najbohatších nezabránila ani pandémia koronavírusu. Skôr naopak. Ako uvádza Forbes, 400 najmajetnejších Američanov svoje kolektívne bohatstvo zvýšilo o 40 %.  Amerike už dlhodobo kraľuje Jeff Bezos, no tento rok sa nenechali zahanbiť ani Elon Musk či Mark Zuckerberg. Prečítaj si, aké osobnosti obsadili popredné miesta v rebríčku najbohatších Američanov. 

Ten, čo z garážového predaja vybudoval impérium

Najbohatším Američanom sa stal podľa Forbesu zakladateľ Amazonu Jeff Bezos. Jeho majetok bol vyčíslený na 201 mld. USD. Bezos založil Amazon v roku 1994, no ani on sám nečakal, akú popularitu Amazon dosiahne.  

Spočiatku Bezos skladoval knihy v garáži a spolu s manželkou Mackenzie ich svojpomocne rozvážali. Dnes je Amazon obrovské impérium, ktoré zahŕňa pôvodné kníhkupectvo, ale je zároveň dropshippingovou platformou, kde človek zoženie úplne všetko. Firma prakticky ovládla celý e-commerce priestor v Amerike. Bezosovcom totiž nestačilo predávať len knihy, neskôr pridali CD a DVD, nasledovala zmes rôznorodých produktov.

Ako uvádza slovenský Forbes, v júli tohto roku Bezos Amazonu dokraľoval a aktuálne vo firme pracuje už len ako výkonný predseda.

Ten, čo vidí budúcnosť vo Vesmíre

Druhú priečku v rebríčku najbohatších Američanov s majetkom vo výške 190,5 mld. USD obsadil Elon Musk. Za bohatstvo vďačí spoločnostiam Tesla a SpaceX, ktorých je výkonným riaditeľom.

I keď väčšina miliardárov si svoje bohatstvo užíva naplno a obľubuje bývanie v prepychových vilách, Elon Musk je iný – podľa portálu Independent býva v prenajatom montovanom dome. Tento domček, s rozlohou len necelých 35 metrov štvorcových, má hodnotu približne 50 000 dolárov. Musk si ho prenajíma od spoločnosti SpaceX v základni Boca Chica Starbase.

Ten, čo vymyslel drogu 21. storočia 

Mark Zuckerberg mal len 19 rokov, keď vytvoril sociálnu sieť Facebook. Niet sa preto čomu čudovať, že vo svojich 37 rokoch je tretím najbohatším Američanom. Jeho bohatstvo sa odhaduje na 134,5 mld. USD.

Dnes sa však Zuckerberg kvôli Facebooku borí v problémoch. Mnoho ľudí totižto obviňuje spoločnosť  z toho, že nevenuje žiadnu pozornosť nenávistným a klamlivým prejavom, ktoré sa na Facebooku šíria. Zuckerberg sa momentálne snaží reputáciu Facebooku napraviť a údajne mal vytvoriť projekt s názvom Amplify, ktorého cieľom je propagácia pozitívnych správ v novinkách užívateľov. 

Máš pocit, že Facebook obsahuje priveľa fake news?

Ten, čo vždy za všetko „môže“

Mal búrlivé detstvo, no dnes je 4. najbohatším Američanom. Bill Gates svojmu bohatstvu vo výške 134 mld. USD vďačí najmä spoločnosti Microsoft, ktorú zakladal. 

Meno Billa Gatesa sa spájalo aj pandémiou koronavírusu. Ľudia pri ňom nevyzdvihovali, že daroval 1,75 miliardy amerických dolárov na boj s koronavírusom a že sa nechal verejne zaočkovať, ale obviňovali ho z toho, že z koronavírusu profituje. Bill Gates tieto konšpiračné tvrdenia vyvrátil.

Ten, čo akoby neexistoval

Päticu najbohatších Američanov uzatvára jeden z vynálezcov vyhľadávača Google Larry Page. Jeho majetok sa odhaduje na 123 mld. USD. 

Larry Page sa stal úspešným najmä vďaka jeho obrovskej fantázii. Keď mal 23 rokov, sníval sa mu sen o tom, ako by bolo možné „stiahnuť“ celý internet. Následne začal za pomoci Sergeya Brina pracovať na vyhľadávači s názvom BackRub, ktorý sa následne premenoval na Google.

Stál na čele Googlu do roku 2001, potom sa na 10 rokov odmlčal. Na vedúci trón zasadol opäť až v roku 2011, staronový šéf priniesol čerstvý vietor a objavili sa nové produkty – sociálna sieť Google+ spolu s Google okuliarmi a rýchlym internetom. Potreboval sa však posunúť ďalej, a preto v roku 2015 znovu opustil svoju funkciu a stal sa hlavou materskej spoločnosti firmy Google s názvom Alphabet.

Ako informuje Forbes, v roku 2019 odstúpil aj z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Alphabet. I keď sú jeho pracovné úspechy úctyhodné, svoje súkromie si prísne stráži – okrem toho, že žije v ekologickom dome, sa toho o ňom veľa nevie. 

Zdroje: Forbes, Forbes SK, Independent

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie