Milionár chce nájsť kľúč k večnej mladosti: Toto je jeho jedálniček, večeru má už o 11:00

  • Bryan Johnson má špecifickú rutinu
  • Každý deň vstáva za tmy, cvičí a poslednýkrát je o 11:00
  • Predstavil svoj plán na dosiahnutie dlhovekosti
Ilustračné foto
Ilustračné foto, Archív Canva
  • Bryan Johnson má špecifickú rutinu
  • Každý deň vstáva za tmy, cvičí a poslednýkrát je o 11:00
  • Predstavil svoj plán na dosiahnutie dlhovekosti

Bryan Johnson sa v posledných mesiacoch stáva čoraz častejšie skloňovaným menom. Ide o amerického podnikateľa, ktorý počas svojho života zarobil milióny. Po úspešnej kariére v biznise s technológiami si zaumienil, že nájde kľúč k večnej mladosti.

Ako sme ťa informovali, 45-ročný Johnson sa spolu so svojím synom a otcom zapojili do trojgeneračnej výmeny krvnej plazmy. Urobil tak v klinike v Texase zvyčajne ponúkajúcej procedúru, v rámci ktorej používa plazmu bohatú na krvné doštičky na pomoc pri regenerácii vlasov. Podstupujú ju muži trpiaci plešatosťou.

Johnsonovci však mali podstatne odvážnejší nápad, ktorý sa vlasov rozhodne netýkal. Podnikateľ si zaplatil zákrok, počas ktorého zdravotnícky personál extrahoval z tela jeho syna liter krvi. Následne ju pomocou infúzie aplikoval do tela samotného Bryana Johnsona. Milionár však ešte predtým daroval svoju vlastnú krv a plazmu svojmu 70-ročnému otcovi.

Johnson sa totiž v poslednej dobe zameriava na projekt Blueprint. Ide o iniciatívu zameranú na „maximálne spomalenie tempa starnutia“ či až na úplné „zvrátenie nastávajúceho starnutia“, píše sa na jej webe.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bryan Johnson (@bryanjohnson_)

Zvláštny jedálniček

Bryan Johnson však nepátra po večnej mladosti len pomocou medzigeneračnej výmeny krvi. Vo svojom blogu na portáli Medium ešte v máji 2021 informoval o svojej zvláštnej jedálnej rutine.

„O 8:30 prijímam 2 250 kalórií ako jediné jedlo dňa. Hovorím tomu ‚1:23:100‘. Čiže jedno jedlo, 23-hodinový pôst, 100-percentná optimálna výživa,“ píše vizionár.

Vytvára si stravovací plán a prispôsobuje ho svojmu typu tela. Využíva na to výsledky zo série testov, ktoré získava každých 90 dní zo vzoriek svojej krvi, slín, moču a podobne.

Medzi tým svoje praktiky trochu obmenil. V júli tohto roka si to všimol portál Fortune, ktorý podotýka, že svojim prekvapeným sledovateľom na platforme X potvrdil údaje uvedené na svojej webovej stránke. Z nich vyplýva, že o 11:00 doobeda zvykne večerať.

Ľudia sa ho teda pýtali, či nejde o nejakú chybu. „Moje posledné jedlo dňa je o 11:00, jem medzi (asi 6:00 až) 11:00,“ reagoval Johnson.

Počas piatich hodín zje tri jedlá: zeleninový šalát, po ktorom nasleduje orechový puding, a tretie jedlo, ktoré môže byť čokoľvek od plnených sladkých zemiakov po pomarančovo-feniklový šalát.

Dva milióny na zdravie

Bryan Johnson investuje do svojho zdravia dva milióny každý rok. Okrem jedálnej má aj cvičebnú rutinu, ktorá pozostáva z 35 rôznych pohybov. Absolvuje ju hneď po svojom prebudení o 4:30. Následne zapadá do prísne kontrolovanej diéty.

S večerou o 11:00 berie ďalších 18 výživových doplnkov. Ďalšie si dá pred spaním. Rovnako si dáva aj 30 mililitrov extra panenského olivového oleja každý deň a testosterónové náplasti šesťkrát týždenne. 

Samozvaný „profesionálny omladzujúci športovec“ tvrdí, že sa približuje k svojmu cieľu mať 18-ročné telo.

Zdroje: Blueprint, Medium, Fortune

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá