Minister Krajčí: Ochota očkovať sa proti koronavírusu stúpa, všetky termíny máme obsadené

  • Minister zdravotníctva vyzýva, aby sa pri očkovaní určitých osôb vakcína zvážila
  • Na kolektívnu imunitu budeme potrebovať asi 85% zaočkovanosť
vakcina, koronavirus
TASR/AP Photo/Frank Augstein, Pool
  • Minister zdravotníctva vyzýva, aby sa pri očkovaní určitých osôb vakcína zvážila
  • Na kolektívnu imunitu budeme potrebovať asi 85% zaočkovanosť

Ministra zdravotníctva prekvapila informácia o úmrtí 79-ročného pacienta, ktorý podľahol chronickému ochoreniu, no jeho zdravotný stav zhoršila práve vakcína proti koronavírusu. „Takéto úmrtia treba brať vážne, je tam možná súvislosť,“ povedal Krajčí s tým, že lekári musia zvážiť zdravotný stav každého pacienta. Mali by sme preto zvážiť podávanie vakcíny určitým ľuďom.

Na Slovensku zomrel po očkovaní na koronavírus 79-ročný pacient, mal viacero diagnóz

Očkovanie na Slovensku však hodnotí pozitívne. Dokonca stúpa ochota ľudí nechať sa zaočkovať. „Všetky termíny na očkovanie máme obsadené, verím, že takto môžeme dosiahnuť kolektívnu imunitu,“ povedal Krajčí. Od dnešného dňa sa na očkovanie môžu hlásiť ľudia nad 75 rokov, záujem je podľa ministra vysoký.

Matovič: Ohniská koronavírusu sa nedajú určiť od stola. Skríning ukázal nové horiace okresy

Premiér Igor Matovič doplnil, že ľudia poznajú už zaočkovaných ľudí a vidia, že sa im nič zlé nestalo a sú tak ochotní zmeniť názor a nechať sa zaočkovať. Povedal tiež, že takýchto ľudí bude potrebných veľa. „V prípade, že britský variant vírusu bude dominantný, a je to otázka času, v tom prípade bude potrebné percento zaočkovanosti vyššie. Doteraz sme snívali o 60-65%, no teraz sa musíme dostať až na 80 až 85 percent. Máme čo robiť,“ povedal premiér.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech