Mladí slovenskí študenti ohúrili Britániu: So svojou inteligentnou fľašou ovládli prestížnu súťaž

  • Slováci z Imperial College London získali so svojim projektom na medzinárodnej súťaži CISCO Switch-up Challenge prvé miesto.
Screen-Shot-2016-03-04-at-09.52.12-e1457085754364
  • Slováci z Imperial College London získali so svojim projektom na medzinárodnej súťaži CISCO Switch-up Challenge prvé miesto.

„Internet of Everything“, koncept prepojenia rôznych zariadení a ich pripojenia k internetu, sa rýchlo stáva neoddeliteľným aspektom moderného sveta. Práve uvedomenie si obrovského potenciálu ukrytého v ”internete všetkého” a rôzne nápady na jeho využitie, priviedli 11. februára 2016 osem tímov z rôznych britských univerzít do centrály spoločnosti CISCO v Spojenom kráľovstve, aby súťažili vo veľkom finále Switch-Up Challenge.

Screen Shot 2016-03-04 at 10.59.43

foto: redakcia

 

Študenti zo Slovenska Martin Ferianc (Electronic and Information Engineering), Miroslav Gašpárek (Bio-engineering) a Daniel Zvara (Computing) z Imperial College London získali v Londýne prvé miesto a v najbližších mesiacoch pocestujú do svetovej centrály Cisco v San Jose v Kaliforii, kde svoj projekt predstavia vrcholnému menežmentu spoločnosti CISCO, ktorá patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete. Tím “wells” bol neskôr doplnený o dvoch ďalších Slovákov: Alžbeta Dlhá (IT Business Management) z University College London a Filip Stolár (Computing) z Imperial College London.

Dodržiavanie pitného režimu je pre každého človeka mimoriadne dôležité. Optimálny príjem tekutín pomáha nášmu zdraviu a umožňuje nám podávať vysoký fyzický aj mentálny výkon. Veľa ľudí si však dôležitosť hydratácie  neuvedomuje, alebo jednoducho nevie aké množstvo tekutín je pre ich ich organizums a úroveň fyzickej aktivity vhodné vhodné.

Screen Shot 2016-03-04 at 09.54.06

foto: wells.sk

 

wellsCap je uzáver, ktorý po nasadení zmení obyčajnú PET fľašu na inteligentné zariadenie na meranie množstva vypitej tekutiny. wellsCap monitoruje Váš denný príjem tekutín a následne sa bezdrôtovo zosynchronizuje s aplikáciou (či so serverom), ktorá na základe výšky, váhy, pohlavia, veku a aktuálnej úrovne fyzickej aktivity určí váš ideálny príjem tekutín. Plánovaný update aplikácie  tiež zbiera údaje o Vašom zdravotnom stave a iné dáta, ako napríklad teplotu či chemické zloženie tekutiny.

Užívateľ tak vie sledovať svoj príjem tekutín v reálnom čase na svojom smartfóne a obdržať notifikácie, ktoré mu pripomínajú, že nastal čas opäť sa napiť. Dáta môže byť exportované a ďalej analyzované pre diagnostické účely. Technológia má veľký potenciál stať sa vynikajúcim pomocníkom nielen pre vyznávačov zdravého životného štýlu, ale ja pre pacientov, lekárov, či profesionálnych športovcov.

Zaujal Vás projekt Wells?Navštívte webovú stránku www.wells.sk , kde sa dozviete množstvo ďalších informácií o projekte.

titulná foto: archív M.F.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech