Mladí študenti získali 15.000 € za ich appku SPINE HERO

  • Mladé talenty sa opäť predviedli vo finále súťaže vysokoškolských podnikateľských nápadov Skvelí mladí podnikatelia. Víťazný tím Sitting Hamsters získal za aplikáciu Spine Hero na správne držania tela 15 000 € na rozvoj podnikania.
image_1431956284.jpeg
  • Mladé talenty sa opäť predviedli vo finále súťaže vysokoškolských podnikateľských nápadov Skvelí mladí podnikatelia. Víťazný tím Sitting Hamsters získal za aplikáciu Spine Hero na správne držania tela 15 000 € na rozvoj podnikania.

 

V Bratislave sa 15. mája uskutočnilo finále súťaže Skvelí mladí podnikatelia. Do finále postúpilo 5 finalistov, ktorých projekty určite stáli za to. Tu sú: LeapKin – herná terapia pre pacientov s pohybovými obmedzeniami, Octago – cvičiaci program (street workout) pre mestá, Woogies – aplikácia, ktorá sa postará o všetky problémy na zdieľaných bytoch, InovaShop – ako aj interaktívna kabínka, ktorá zvýši predajnosť obchodov. (Videá finalistov).

 

 

Víťazným projektom sa stal projekt tímu Sitting Hamsters. Študenti Fakulty informatiky
a informačných technológií STU v Bratislave Jakub Mačina, Jozef Gáborík, Matej Leško a Jozef Staňo predstavili porote appku Spine Hero, ktorá monitoruje správne držanie tela za počítačom prostredníctvom web kamery. Študenti získali 15 000 EUR na rozvoj svojho podnikania. „Výhru využijeme na dokončenie produkčnej verzie aplikácie a pridanie podpory pre ďalšie typy kamier
na trhu. Následne finančnú investíciu použijeme na budovanie značky a marketing. Keďže nesprávne sedenie je celosvetový problém, naše ciele sú globálne. Časť z výhry pôjde aj na kancelárske priestory a právnu pomoc v oblasti podnikania“
, dodal člen tímu Jakub Mačina.

 

Vybrané start-upy vysokoškolákov hodnotila porota – zástupca hlavného partnera súťaže Hyundai Slovensko Rastislav Šupšák, riaditeľ VTP Žilina Juraj Kavecký, prezidentka organizácie AIESEC
na Slovensku Zuzana Maderová, spoluzakladateľ The Spot Matej Ftáčnik a poradca generálneho riaditeľa Slovak Business Agency Marek Timko. Porota kládla dôraz na inovatívnosť, finančnú výkonnosť projektov, príležitosť pre rast, poznanie konkurencie a vplyv na komunitu.

 

 

 

Súťaž a víťazstvo tímu Sitting Hamster zhodnotil predseda poroty Rastislav Šupšák: „Spoločnosť Hyundai sa teší sponzorskej účasti už tretí rok. Všetci piati finalisti súťaže Skvelí mladí podnikatelia mali naozaj prepracované start-upy, každý z nich mal silnú myšlienku, nápad aj posolstvo. Hralo sa
o nemalo finančnú odmenu – hlavná výhra 15 000 EUR dokáže posunúť start-up do úplne inej roviny. Prezentácie každého tímu boli na vysokej úrovni a celá súťaž sa niesla v komornej a priateľskej atmosfére. Finálne hodnotenie poroty naozaj ľahké nebolo. Spoločnosť Sitting Hamsters prekonala svojich súperov prepracovanosťou svojho biznis plánu, prezentačnými schopnosťami, argumentáciou a celkovou perspektívou do budúcnosti.

Študenti postupujú do európskeho finále vysokoškolských start-upov, ktoré sa uskutoční začiatkom júla v hlavnom meste Portugalska. Súťaž je spoločnou iniciatívou JA Slovensko a Hyundai Slovensko.

 

zdroj: TS JASR

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech