Slovenský pár ručne vyrába balančnú dosku inšpirovanú waldorfskými aktivitami

  • Vyrobená na Slovensku z čistého dreva, slúži na relax, cvičenie aj zábavu. Počul si už o nej?
collageferfwe
facebook.com/vawa
  • Vyrobená na Slovensku z čistého dreva, slúži na relax, cvičenie aj zábavu. Počul si už o nej?

Vawa je prvá slovenská, balančná hojdacia doska, inšpirovaná waldorfskými a montessori aktivitami. Vawa je ručne vyrobená na Slovensku, vrstvením kvalitného 100 % bukového dreva v minimalistickom modernom dizajne. Rozhýbe a zabaví nielen deti, ale aj dospelých.

Precízne a profesionálne vyhotovenie a použitie najlepších materiálov v kombinácií so šikovnými rukami odborníkov, robia z Vawy vysokokvalitný, ekologický a bezpečný produkt. Je to jednoduchá, no zároveň funkčne neobmedzená hračka, rehabilitačná aj fitness pomôcka vyrobená s láskou k prírodným materiálom.

Senzorický pohyb ovplyvňuje nielen motoriku, ale aj centrálny nervový systém, čo môže viesť k zlepšeniu kognitívnych schopností (inteligencia, pamäť, myslenie), reči, koncentrácie, či učenia sa.

Za touto originálnou doskou stoja dvaja kreatívci, no najmä rodičia Peter Tracík a Eva Tracíková. Pochádzajú z Košíc a spoločne navrhli a vytvorili slovenskú balančnú dosku, ktorá u nás nemá obdoby.

Pre Evu je charakteristický život v neustálom pohybe. To koniec koncov vystihuje jej podstatu ženy a matky. Radosť z pohybu na hojdacej doske waldorfského typu Evu uchvátila po prvom vyskušaní. Ihneď sa zamilovala do jej jednoduchosti a multifunkčnosti. Zrazu tak visel vo vzduchu nápad, no zároveň aj obrovský otáznik, ako nápad zrealizovať.

Onedlho však Evu na stole čakalo prekvapenie od manžela. Bol to podrobný návrh ich dosky, s rozmermi, detailným nákresom a takmer dokonalým dizajnom. Prečo takmer? Chýbal im názov a logo.

„Asi to bude znieť neuveriteľne, ale o to sa nám postaral náš vtedy 8 mesačný syn. Začínal rozprávať, objavovať vlastné zvuky, a na všetko, čo sme mu ukázali hovoril vawa,“ popisuje na svojej stránke Eva

Čerešničkou na torte sa stalo zhmotnenie týchto písmen do súčasného tvaru loga v jednoduchom a nadčasovom dizajne. Presne ako ich doska Vawa.

Takto sa začala cesta dvoch Košičanov s prvým jedinečným a ručne vyrábaným výrobkom svojho druhu na Slovensku. Ak ťa tento vynález, ktorý je vhodný ako pomôcka k tréningu alebo hračka pre deti, zaujal, určite si pozri ponuku na ich stránke, či na Facebooku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech