Zabudni na pseudomlieko bez chuti. Slováci vyrábajú náhradu za mliečne výrobky, ich rastlinné nápoje a jogurty si zamiluješ

  • Miro a Zuzka na slovenskom trhu postrádali domáce rastlinné nápoje
  • Rozhodli sa, že založia vlastnú značku. Jej produkty ti prinesú priamo pred dvere
Nuttery
  • Miro a Zuzka na slovenskom trhu postrádali domáce rastlinné nápoje
  • Rozhodli sa, že založia vlastnú značku. Jej produkty ti prinesú priamo pred dvere

Rastlinné nápoje na našom trhu nie sú žiadnou novinkou. Niektorí ich pijú z vlastného presvedčenia, iní jednoducho preto, že musia v dôsledku alergie na laktózu. V regáloch dnes nájdeme veľké množstvo značiek s príchuťami od výmyslu sveta. Málokto však vie, že aj Slováci majú svojho zástupcu v rade značiek produktov rastlinného pôvodu.

Reč je o značke Nuttery za ktorou stoja dvaja mladí ľudia. Miro Belica a Zuzana Svoreňová. To sú mená, ktoré stoja za nápadom. Ten vznikol úplnou náhodou. Zuzka vraj jedného dňa podala Mirovi pohár mlieka. Ten však odmietol, nakoľko kravské mlieko už dlhšie nepil.

Ochutnal až v momente, keď zistil, že ide o rastlinný variant tohto nápoja, ktorý vznikol priamo v ich kuchyni. „Bolo to tak neskutočne dobré, že som to normálne exol! Hneď som chcel vedieť, čo to vlastne je. Zuzka mi následne vysvetlila, že je to v podstate rastlinná náhrada mlieka, ktorá sa dá sa vyrobiť z rôznych surovín,“ uvádza Miro na svojom webe. Zuzka zas tvrdí, že podobné produkty vyrábali doma s ocinom z maku či mandlí.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NUTTERY (@nuttery_official)

Pravé slovenské nebolo

Mirovi však podľa jeho slov chýbali spomínané produkty domáceho pôvodu. Uvádza, že ktorékoľvek z mliek si v obchode zadovážil, nechutili natoľko dobre, ako tie od jeho snúbenice. Začal teda premýšľať nad vlastnou značkou rastlinných produktov. Aby zistili, či by bol záujem podobné nápoje, stavili na menší prieskum medzi blízkymi. Nakoľko prevažovali pozitívne reakcie, rozhodli sa nápad zrealizovať.

Miro uvádza: „Náš cieľ bol jasný, priniesť na slovenský trh niečo kvalitné a chutné.“ Okrem spomínaných charakteristík chceli dosiahnuť aj to, aby ich výroba patrila medzi tie, ktoré čo najmenej zaťažujú životné prostredie. Aj z tohto dôvodu, ich produkty nájdeš zabalené v skle a nie v krabici. Tvrdia, že sklo možno recyklovať donekonečna. Za ďalšiu výhodu považujú aj fakt, že zo skla sa neuvoľňujú nijaké látky do jeho obsahu.Práve podobné balenie prináša množstvo výhod aj zákazníkom. Jednou z nich sú benefity v podobe zľavových kupónov na ďalší nákup. Tie možno získať vďaka zberu fliaš, ktoré značka Nuttery robí pravidelne 2-3 razy do roka.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NUTTERY (@nuttery_official)

„Mlieka“ aj jogurty

Pod značkou Nuttery už nájdeš aj niekoľko kamenných predajní a ich mlieka používajú kaviarne v rôznych kútoch Slovenska. Okrem spomínaných nápojov ponúkajú aj jogurty, či domácu granolu. Medzi najobľúbenejšie produkty patrí ten s nálepkou Mandľový raj. Suroviny, ktoré sa používajú pri jeho výrobe pochádzajú z Kalifornie a ich chuť má nádych marcipánu. Nápoj zákazníci často využívajú aj pri príprave krémových polievok, nakoľko jej obsah tuku predstavuje 4,2%.

Obľube sa teší aj ich ľadová káva, ktorá ja vždy iná. Nie metaforicky, ale vážne. Jej zloženie sa totiž obmieňa a tak si zákazník raz vychutná kávu z Kostariky a inokedy z Brazílie či Etiópie. Všetky spomenuté produkty sú bez pridaného cukru, umelých aróm, emulgátorov či farbív. Prezradili nám, že produkty, ktoré aktuálne na stránke nájdeš, nebudú jedinými ponúkanými.

Obľúbená slovenská sieť pizzerií po dlhých rokoch končí. Je v konkurze a má veľké dlhy

Neustále pracujeme na tom, aby výroba a inovácia nových produktov mohla pokračovať aj počas obdobia koronavírusu. Podarilo sa nám zdokonaliť proces výroby, ktorý vylepšil kvalitu našich produktov aj ich trvanlivosť. Počas roka plánujeme uviesť do ponuky nové ochutené varianty mandľového jogurtu či vytvoriť pre našich zákazníkov vernostný program. Radi by sme zapracovali aj na novom vzhľade web stránky.“

Práve spomínaný jogurt je výnimočný najmä svojim zložením. Obsahuje totiž živé jogurtové kultúry, ktoré len tak v bežnom rastlinnom jogurte nenájdeš. Výhodou tiež je, že neobsahuje cukor a zákazníci ho preto často využívajú aj pri príprave slaných jedál.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NUTTERY (@nuttery_official)

Priamo pred dvere

Tak ako každá značka, aj táto sa postupom času rozrastala. Ku pôvodným dvom členom, ktorými boli zakladatelia sa pridalo niekoľko ďalších. Tí sú hlavou marketingu, grafického dizajnu či ekonomiky. Jeden z členov sa zas venuje výrobe novinky, ktorú svojim zákazníkom ponúkajú: Maroš je objaviteľ našej chrumkavej granoly, ktorú pripravuje ručne s tými najlepšími prísadami.“ 

Ďalej uvádzajú, že sa ku nim pridala posila, ktorá pomáha v ich kamennom obchodíku Nuttery Place v Dolnom Kubíne. Tím značky Nuttery sa ti teda vďaka kombinácii ich jednotlivých produktov, postará o dokonalé raňajky. Okrem tohto obchodu si môžeš výrobky zakúpiť aj prostredníctvom ich e-shopu.

 

Zdroj: nuttery.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech