MMA girls, bozkávajúce hostesky na cyklistike, či vodonosič na americkom futbale. Toto sú najbizarnejšie povolania v športe

  • Ak si už niekedy v živote mal také chvíľky, že si sa cítil úplne nepotrebný, určite si prečítaj tento článok
  • Aj v športe sa totiž nachádzajú bizarné povolania, ktoré sú také zbytočné, že športovým klubom iba uberajú z rozpočtu
  • Na druhej strane si určite nepočul o takom potápačovi, ktorý zbiera golfové loptičky v rybníkoch
Najbizarnejšie povolania
Najbizarnejšie povolania, Facebook/Olympic Memes, Facebook/Ruka Hore
  • Ak si už niekedy v živote mal také chvíľky, že si sa cítil úplne nepotrebný, určite si prečítaj tento článok
  • Aj v športe sa totiž nachádzajú bizarné povolania, ktoré sú také zbytočné, že športovým klubom iba uberajú z rozpočtu
  • Na druhej strane si určite nepočul o takom potápačovi, ktorý zbiera golfové loptičky v rybníkoch

Pri športových podujatiach v televízii si všímame najmä športovcov či už na stupni víťazov, alebo pri štarte. Len veľmi ojedinele však postrehneme ľudí, ktorí sa na podujatiach takisto podieľajú. Ide napríklad o hostesky pri cyklistike, vo formule 1, alebo ring girls v MMA.

Ich úlohou je bozkávať cyklistov na líca, či odovzdávať víťazom kvety, alebo len tak držať tácku s medailami uprostred ihriska, zatiaľ čo funkcionári odovzdávajú mužstvu cenné kovy. 

Za zbytočného človeka na tribúne môžeme považovať aj plavčíka na súťažiach v plávaní. Aj v americkom futbale sa nájde povolanie, ktoré by si chcel robiť. Nulová námaha a kontakt so športovcami, ktorých bežný smrteľník nemusí nikdy zastihnúť. Ide o človeka, ktorý hráčom na americkom futbale podáva fľaše s vodou na striedačke. Nie, nie je to kustód, ktorý asistuje hráčom napríklad na hokeji. 

Pri takýchto témach sa naskytne otázka, či je potrebné mať v tenise čiarových rozhodcov, ktorí čupia pri sieti a pozorujú, či loptička neprešla za stredovú čiaru. V dnešnej dobe už totiž máme techniku, ktorá to dokáže vyriešiť aj sama. Úplne by pri tenise stačil iba delegát. 

zdroj: Unsplash/Chino Rocha

Tenis stačí porovnať s hokejom. Keď rozhodca nepostrehne, či gól platil, alebo nie, spolieha sa na kameru, počítač a réžiu. Odborníci si tam záber zastavia, spomalia a priblížia a tak situáciu zhodnotia. Verdikt potom oznámia priamo rozhodcom, ktorí už mužstvo a fanúšikov buď sklamú, alebo potešia. 

Hostesky ako tradícia športových podujatí 

Je dlhoročnou tradíciou, že športovcov na stupni víťazov čaká aj zopár pekných žien. Má to byť akási motivácia, ktorá je odmenou pre výhercov po úspešných pretekoch. Bývalo to tak nielen pri cyklistike, ale aj na Veľkých cenách Formuly jeden. Tam sa hostesky však objavovali aj pri štarte. Nedávno sa toto pravidlo ale zrušilo. Ženy ako odmena totiž nie sú sexuálne objekty. 

Fanúšik cyklistiky neraz mohol vidieť Petra Sagana, ako ho bozkávajú dve hostesky. Okrem toho mali za úlohu aj odovzdávať medaily, kvety, plyšové hračky, či zapínať víťazom výherné tričká. Tradícia stará desiatky rokov sa však zrušila na podnet petície, ktorá vznikla v roku 2019. Písalo sa v nej, že ženy nie sú odmenami, ani objektmi a podpísalo ju viac ako 38-tisíc ľudí. Minulý rok o tom informoval denník Pravda

zdroj: TASR/TASR/AP

Hostesky na cyklistických pretekoch po úspešnej petícii mali nahradiť deti, alebo iní ľudia. Ako sme už teda aj mohli vidieť, na stupni víťazov výhercom teraz asistuje zástupca miestnej samosprávy. Vedľa neho stojí sponzor dresu, hosteska a pomocník. 

zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Na začiatku štartovacieho poľa vo Formule 1 takzvané grid girls vymizli už pred sezónou 2018. Podľa vedenia šampionátu Veľká cena Formuly 1 táto tradícia už nezodpovedá súčasným hodnotám. K tomuto rozhodnutiu pristúpili kvôli rozhovoru o sexizme. Modelky však s týmto krokom nesúhlasili. 

Posted by Slovak Sport Travel on Friday, November 13, 2015

Modelky na pretekoch nahradili deti alebo mládežníci. Manažment F1 vyberá možných adeptov z nádejných mladých jazdcov v motoristických kluboch. Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie Jean Todt pre športovú rubriku denníka SME pred troma rokmi povedal, že mladí pretekári budú mať tak možnosť stáť po boku svojich idolov, čo im spraví obrovskú radosť. 

Tímové športy a hostesky nie je zvyčajné spojenie. Keď sa však deje nejaká výnimočná udalosť počas zápasu, sú asistentky prítomné aj v hokeji, či futbale. Príkladom môže byť víťazstvo mužstva súťaže, alebo turnaja a následné odovzdávanie medailí. Podstatou tejto úlohy je, že asistentky stoja a držia tácky, na ktorých sú poukladané cenné kovy. Funkcionári si z nich berú medaily a vešajú ich športovcom na krk.

MMA girls

Hostesky môžeme vidieť aj v bojových športoch. Zápasníci sa postavia na váhu v strede a v pozadí sa usmievajú dve pekné modelky so sexi krivkami. Ich prácou vlastne nie je nič, len stáť. A to isté robia aj v ringu. Napríklad stoja pri stenách klietky Oktagonu MMA, keď sa začína podujatie, alebo vyhlasujú víťaza súboja. Občas jedna z nich niečo prinesie, alebo odnesie a to je ich celá práca. 

Posted by OKTAGON MMA on Friday, July 23, 2021

Dámy v bojových športoch sprevádzajú priebehy súbojov počas celého ich trvania. Dlhoročnou tradíciou takisto je, že sa pred jednotlivými kolami prechádzajú s tabuľkou, na ktorej je napísané číslo. Kauzu ring girls a Khabiba Nurmagomedova sme v Staritupe riešili už dvakrát. 

Khabib Nurmagomedov nedávno kúpil ruský šampionát a uviedol, že vo svojej organizácii nebude mať ring girls. Podľa neho ide o najviac neužitočných ľudí v športe. Nevie, akú funkciu tam zastávajú. Nechápe, čo je ich úlohou. Pripadá mu absurdné, že by pomáhali ľuďom pochopiť, že nasleduje ďalšie kolo. To isté sa totiž môže zobraziť aj na televízii. 

zdroj: TASR/AP

Vyjadrili sa k tomu aj kritici, ktorí sa domnievajú, že myšlienka atraktívnych žien v športe je zastaraná a objektivizujúca. Do toho sa potom však obuli nielen viacerí športovci, ale aj samotné ring girls, čo sme preberali v ďalšom článku

Ako prvý na Nurmagomedov názor reagoval Conor McGregor. Na svoj Twitter zverejnil obrázok zo Simpsonovcov, ktorý predstavoval plačúceho šampióna v ringu. Okolo neho tancujú dievčatá v spodnej bielizni. 

Tweet si všimla práve Brittney Palmer, ktorá bola na obrázku priamo označená. Prezdieľala ho aj na svoj profil. Takýmto spôsobom sa Khabibovi bývalí kolegovia zabávajú na jeho účet. 

Americký futbal a vodonosič

Americký futbal na Slovensku ešte nie je taký populárny. Aj tam však nájdeme povolanie, ktoré nie je bežné. Hoci, celý tento šport nie je tak úplne obyčajný a len málo ľudí v našej krajine vie, o čo tam ide.

zdroj: TASR/AP

Bizarnosťou v tomto prípade môžeme nazvať členov realizačného tímu na striedačke mužstva. Jeden z nich totiž hráčom podáva fľaše s vodou, aby sa mohli napiť. Nie je to žiaden kustód, ktorý napríklad v hokeji nosí hráčom vodu. Je to človek, ktorý sa hráčom dáva napiť priamo z fľaše tak, že im nádobu pridržiava pri ústach. 

Plavčík na súťaži v plávaní

Na sociálnych sieťach už mnohokrát kolovala fotka, na ktorej sedel unudený plavčík na plaveckej súťaži. Popis na nej bol naozaj výstižný: ak sa cítiš zbytočný, spomeň si, že aj na súťaži v plávaní je plavčík. Každý profesionálny plavec v bazéne by mal vedieť plávať, tak načo je tam ešte potrebný plavčík, ktorý zbytočne zaberá miesto?

Vysvetlenie je však veľmi jednoduché. Pri profesionálnom športe môže dôjsť ku zraneniu či iným zdravotným problémom a športovec sa nemá ako dostať z vody. Plavčíci na týchto podujatiach sú školení presne na to. Na kúpaliskách sa zameriavajú skôr na pomoc topiacim sa.

If you ever feel useless just remember that someone is a lifeguard at the olympics swimming event

Posted by Olympic Memes on Sunday, August 7, 2016

Potápač hľadajúci golfové loptičky 

Ak ťa baví golf a potápanie, potom si skvelým kandidátom na bizarnú prácu potápača, ktorý sa špecializuje na hľadanie golfových loptičiek v jazerách. 

zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Zamestnanci sú zodpovední za zber všetkých golfových loptičiek z dna rybníkov na ihriskách. Portál Bright Side uvádza aj dôvod, prečo táto práca nie je tak úplne ideálna. O niektoré rybníky totiž nie je dobre postarané a mnohokrát tam nájdeš množstvo rias, blata a aj hadov. 

Zdroje: Pravda, SME, SPORT BIBLE , Brigh Side

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie