MWC 2017 | Sony Xperia XZ Premium oficiálne: 4K HDR displej a Snapdragon 835 nie sú všetko

  • Svoj veľký deň na MWC 2017 zažilo aj japonské Sony. Výrobca predstavil niekoľko nových modelov, medzi ktorými nechýba ani očakávaný vlajková loď Sony Xperia XZ Premium. Tá svojou výbavou a dizajnom vyráža dych.
sony-xperia-xz-premium-nahlad
Sony
  • Svoj veľký deň na MWC 2017 zažilo aj japonské Sony. Výrobca predstavil niekoľko nových modelov, medzi ktorými nechýba ani očakávaný vlajková loď Sony Xperia XZ Premium. Tá svojou výbavou a dizajnom vyráža dych.

Sony to so svojím najnovším počinom poriadne odpálilo. Sony Xperia XZ Premium prichádza hneď s niekoľkými svetovými prvenstami na trhu so smartfónmi. K nim sa však dostaneme neskôr. Sony svoju prezentáciu začalo klasicky, dizajnom novinky. Ten nám je už dobre známy z predošlých modelov spoločnosti a nič prevratné neprináša. Veľké brady na prednej strane, pochrómované sklo na zadnej strane či snímač odtlačkov prstov na bočnej strane. Sony nezabudlo ani na odolnosť voči vode a prachu vďaka certifikácii IP68.


zdroj fotografie: Sony

Predná strana bola osadená 5,5″ displejom s takmer neuveriteľným 4K rozlíšením (3840 x  2160 pixelov). Aj keď sme prvý 4K smartfón od Sony už videli, nová Xperia XZ Premium však teraz podporuje HDR obsah, vďaka čomu prináša ešte lepšie farby a celkový užívateľský zážitok. Sony uzavrelo spoluprácu s Amazonom, ktorý 4K HDR obsah pre výrobcu dodáva. V 4K rozlíšení sa však nebude zobrazovať všetok obsah na displeji — vysoké rozlíšenie si užiješ len v galérii a celom užívateľskom rozhraní. Hry zatiaľ 4K nepodporujú a zobrazované budú v štandardnom FullHD rozlíšení, čo je však dobré pre procesor a výdrž batérie.


zdroj fotografie: TheVerge

4K HDR displej je tak jedno svetové prvenstvo nového smartfónu. Ďalším je použitie najnovšieho a najvýkonnejšieho mobilného procesora súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 835. Sony Xperia XZ Premium ako prvá na svete okúsila výkon osemjadrového čipsetu s taktom 2,45 GHz vyrobeného 10 nm výrobným procesom. Súčasťou procesora je aj výkonná grafika Adreno 540. K tejto dvojici sa pridáva štandardná 4 GB RAM pamäť, zatiaľ čo pre užívateľa je pripravené 64 GB interné úložisko. Ak by to niekomu nestačilo, možné je rozšírenie skrz microSD kartu do 256 GB.


zdroj fotografie: TheVerge

Sony sa už dlhé roky zameriava aj na vývoj fotoaparátov do svojich smartfónov. Snímače od Sony sú známe svojimi vysokými kvalitami, čo výrobca dokazuje opäť. Najnovšia generácia fotoaparátu od Sony disponuje 19 MPx rozlíšením a hybdridným automatickým zaostrovaním s rýchlosťou zaostrenia 0.03 sekundy. Špecialitou fotoaparátu je schopnosť nahrávania super-spomalených videí v 720p kvalite pri až 960 snímkach za sekundu! Nechýba ani 5-osová optická stabilizácia obrazu pre čo najplynulejšie video, ktoré najnovšia Xperia nahrá v maximálnom 4K rozlíšení pri 30 fps.


zdroj fotografie: Sony

Xperia XZ Premium v tele hrubom 7,9 mm ukrýva batériu s priemernou kapacitou 3230 mAh. Pri displeji s vysokým 4K rozlíšením by sme očakávali batériu s oveľa vyššou kapacitou, no všetko závisí aj od optimalizácie Androidu 7 Nougat a vlastnej nadstavby výrobcu. Vo výbave ďalej nájdeme 13 MPx selfie fotoaparát, USB Type-C 3.1 konektor, gigabitové LTE či verziu s DualSIM. Cena Sony Xperia XZ Premium sa má pohybovať v rozsahu 800 – 850 €.

zdroj: fontech.startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech