Na hraniciach Bratislavy skolabovala doprava. Ľudia kvôli novému nariadeniu stoja hodiny v kolónach

  • Nové nariadenie o obmedzení pohybu sa v praxi ukazuje ako nepríjemný zážitok pre mnohých vodičov
  • Pri vstupe do aj z Bratislavy ľudia čakajú aj niekoľko hodín, aby prešli policajnou kontorlou
haj
BSK
  • Nové nariadenie o obmedzení pohybu sa v praxi ukazuje ako nepríjemný zážitok pre mnohých vodičov
  • Pri vstupe do aj z Bratislavy ľudia čakajú aj niekoľko hodín, aby prešli policajnou kontorlou

Na hraniciach hlavného mesta v stredu ráno skolabovala doprava, dôvodom je vládne nariadenie o obmedzení pohybu. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na internetovej stránke.

Gepostet von Patrik Patrik am Mittwoch, 8. April 2020

Na hraniciach okresu sú vstupné aj výstupné policajné kontroly. Dopravné zápchy sú na všetkých príjazdových cestách, jedným aj druhým smerom. Odporúčame cestu do a z hlavného mesta úplne zrušiť,“ uvádza BSK.

Z boja proti korone sme spravili fetiš, tvrdí Richard Sulík

Na aktuálnu situáciu na cestách reaguje aj minister hospodárstva Richard Sulík: Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné,“ napísal na svojom profile na Facebooku.

Z BOJA PROTI KORONE SME SPRAVILI FETIŠKvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné.Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať.Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakazali), stoja hodiny v zápche.

Gepostet von Richard Sulik am Mittwoch, 8. April 2020

Dodal, že žiaľ ani hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je podľa neho šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakazali), stoja hodiny v zápche,“ konštatuje.

Podľa Igora Matoviča mali byť kontroly námatkové. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk … napriek tomu – nehaňme ich za to … malo by to byť už v poriadku,“ napísal premiér.

Gepostet von Bratislavský kraj am Dienstag, 7. April 2020

Vláda SR v pondelok schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzuje oddnes od 0:00 do 13. apríla 23:59. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti. Netýka sa tiež cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb.

Gepostet von Zuzana Schwartzová am Dienstag, 7. April 2020

Do obmedzenia nespadá ani cesta za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb pre inú osobu v rámci okresu, v prípade Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta.

Gepostet von Peter Ivanič am Mittwoch, 8. April 2020

Občania takisto môžu cestovať do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladného vyšetrenia, vrátane sprevádzania blízkou osobou či príbuzným. Pri prejazde jednotlivými okresmi, či už prostredníctvom motorového vozidla, bicykla alebo pešo sa musia občania podrobiť kontrole polície a vyplniť dotazník so svojimi súkromnými a kontaktnými údajmi, ako aj účel presunu.

Gepostet von Bratislavský kraj am Dienstag, 7. April 2020

Polícia žiada ľudí o trpezlivosť a pochopenie pre policajtov v teréne

Polícia odporúča ľuďom cestovať medzi okresmi iba, ak sa na nich vzťahuje výnimka a ak to je nutné. Žiadame vás zároveň o pochopenie pre policajtov, ktorí vykonávajú kontroly. Policajný zbor si plní úlohy, ktoré dostal. V prípade akýchkoľvek zmien vás budeme informovať,“ oznámila Polícia Slovenskej republiky.

Prvá nočná kontrola na hranici okresov

PRVÁ NOČNÁ KONTROLA NA HRANICI OKRESOVVšetky dôležité informácie nájdete na:⚠️ https://bit.ly/KORONA-POLICIA⚠️ https://bit.ly/VELKA_NOC_KORONA

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 7. April 2020

Zdroj: BSK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK