Na názve novej stanice v Banskej Bystrici sa smeje cez slzy celé Slovensko

  • Je nová, čistá a moderná, no nad jej názvom sa ti možno zastaví rozum. Banskobystrická stanica dnes neprekvapila len krásnym dizajnom a funkčnosťou ale aj názvom.
op
kitsapsun.com/facebook.com/terminalbb
  • Je nová, čistá a moderná, no nad jej názvom sa ti možno zastaví rozum. Banskobystrická stanica dnes neprekvapila len krásnym dizajnom a funkčnosťou ale aj názvom.

Človek by si aj pomyslel, že keď si dá niekto tú námahu a investuje do projektu niekoľko miliónov eur, tak si jeho názov aspoň dvakrát premyslí. Avšak, Slovensko opäť raz nesklamalo a ponúka nám copywriterský skvost, nad ktorým dnes ľudia žasnú.

Terminal, Vlak, Autobus, Nákupné centrum. To nie je len zhluk náhodných slov ale oficiálnym názvom najmodernejšej stanice Slovenska. Čo sa skrýva za týmto všehovoriacim názvom?

Po anglicky aj po slovensky

Pri pohľade na názov novej stanice sa zdá, že tvorcovia „loga“ zrejme nechceli dostať miestnych chlapcov v zelených tričkách, milujucích biele dni, do nepríjemnej situácie, a preto preložili z angličtiny aspoň každé druhé slovo. Veď ako by potom trafili na vlak, keby tu bolo napísané len ničnehovoriace slovíčko TRAIN?

Čo tým chcel básnik povedať?

Veľmi príznačné je aj hlavné slovo v názve, a teda Terminal. Ten však podľa oficiálneho slovníka znamená – smrteľný (a nevyliečiteľný), (ochorenie), záverečné (štádium choroby). Človek sa potom zamyslí, čo také ho má vnútri stanice čakať. Našťastie výraz terminál už zľudovel aj na Slovensku takže asi sa nenájde nik, kto by stál pred bránami stanice a študoval názov podľa oficiálneho slovníka z Cambridge.

Tvorcovia názvu stanice z celej situácie vykľučkovali na prvý pohľad vtipne, no zrejme chceli osloviť ako turistu, tak aj domácich. Nech už je teda názov vynovenej autobusovej stanice aký chce, musíme uznať, že Banská Bystrica má dnes tu najkrajšiu stanicu na Slovensku. Gratulujeme!

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie