Na Slovensko prichádza banková aplikácia, ktorá ponúka to, čo tu ešte nikdy nebolo

  • K bankám a úradom väčšina z nás neprechováva práve pozitívny vzťah
  • Dlhé rady, papierovačky a iné povinnosti zrejme nie sú ničím, čo by si vo svojom živote vyžadoval
  • Ako by však mala vyzerať banka v 21. storočí, ktorú by človek chcel používať každý deň?
bom
pexels, 365
  • K bankám a úradom väčšina z nás neprechováva práve pozitívny vzťah
  • Dlhé rady, papierovačky a iné povinnosti zrejme nie sú ničím, čo by si vo svojom živote vyžadoval
  • Ako by však mala vyzerať banka v 21. storočí, ktorú by človek chcel používať každý deň?

Vyzerá to tak, že na trhu sa jedna taká objavila. Komunikuje s tebou ako dobrý kamarát, v jej appke sa prihlasuješ pomocou smajlíkov a nikdy nemusíš chodiť do kamennej pobočky. Reč je o 365.bank, ktorá sa pýši titulom mobilnej banky. Pár vyvolených už má možnosť testovať jej novú aplikáciu, ktorá je momentálne dostupná v beta verzii.

Benefity nad ktorými nemávneš rukou

Súčasní beta testeri majú možnosť poslať až 30-tim svojim kamarátom pozvánku na testovanie appky. Pokiaľ sa aspoň 10 z nich stane klientom a zaplatí kartou, dostanú za to Samsung Galaxy A5.

Do VIP klubu tes­to­va­čov však mô­žeš pat­riť aj ty. Ak ešte ne­máš 365 appku a chcel by si, môžeš ju získať priamo na webe banky, alebo po­tre­bu­ješ zís­kať po­zvánku od nie­koho, kto už 365 tes­tuje. alebo mô­žeš nav­ští­viť „Burzu po­zvá­nok“ na Fa­ce­bo­oku, kde o po­zvánky na­ozaj nie je nú­dza. Ty, ako nový tes­ter au­to­ma­ticky zís­kaš aj je­den z be­ne­fi­tov, me­dzi ktoré patrí na­prí­klad kre­dit na jazdy Ho­pi­nom, Of­fice 365 či Eset li­cen­cia, ale aj 365 dní do­vo­lenky.

Aké sú však hlavné benefity aplikácie, ktoré sme ocenili aj v našej redakcii?

Účet zadarmo

Na prvú to znie ako štandard. Ale! Tvoj nový účet v banke si môžeš vytvoriť doslova za pár minút a za 0 eur. Stihneš to aj v kaviarni, kým dopiješ svoje kapučíno. Všetky zmluvy totiž možeš podpísať priamo v aplikácii. Budeš na to potrebovať len tvoj občiansky preukaz, ktorý stačí naskenovať telefónom. K účtu v 365 dostaneš zadarmo debetku a platiť môžeš aj mobilom cez Google Pay.  

Prihlasovanie sa s emoji

Veľmi úsmevnou a praktickou funkciou je možnosť prihlásiť sa do aplikácie pomocou takzvaného PIE kódu. Ide o kombináciu 4 obrázkov emodži a slúži nielen na prihlasovanie sa do appky, ale aj na potvrdzovanie transakcií.

Predsa len, klasický PIN kód, odtlačok prsta (Touch ID) alebo Face ID, nájdeš už v každej banke. Zato PIE kód je pekný, unikátny, sexy a hlavne bezpečný, pretože obsahuje 1,3 mil. rôznych kombinácií, z ktorých si vyberáš jednu.

Neminieš viac, ako by si mal

V 365 to funguje tak, že appka zohľadňuje všetky tvoje plánované výdavky a predvída výšku inkasa (na základe predošlých platieb) do dňa, kedy ti príde ďalšia výplata. Informuje ťa o tom, koľko reálne môžeš minúť, nie koľko máš peňazí. Tým jednoducho predídeš tomu, že minieš viac, ako by si mal. Samotná appka ti tak bude slúžiť ako tvoj osobný bankový poradca.

Príklad zo života: Ak máš 100 eur na účte, a máš naplánované 2 platby/sporenia dokopy vo výške 60 eur, reálne môžem minúť len 40 eur, nie 100 eur. Ak by si chcel zajtra zaplatiť 60 eur, tak ti appka ukáže, že ti  bude 20 eur chýbať na zaplatenie tvojich plánovaných platieb.

Konečne si našetríš na to, na čo potrebuješ

Určite tú situáciu dobre poznáš. Začiatkom mesiaca si stanovíš, koľko si potrebuješ mesačne našetriť, aby si mal v tom a tom termíne potrebnú sumu peňazí na nový , iphone či dovolenku.

V 365 môžeš mať až 50 rôznych sporení. Všetky si pomenuješ a máš prehľad, na čo si sporíš, koľko a kedy dosiahneš cieľovú sumu. Keď si chceš byť istý, že peniaze zo sporenia naozaj neminieš, môžeš si ho dať v appke skryť. Ako sa hovorí, čo nevidíš, to ani neminieš.

Z nákupov sa ti časť peňazí automatický vráti naspäť

Vďaka programu odmeňovania dostaneš za vybrané nákupy kartou peniaze späť na účet. Ak sa chystáš napríklad na dovolenku, v 365 appke klikneš booking.com, zaplatíš za pobyt a časť peňazí sa ti vráti späť na účet. Alebo môžeš kúpiť darček v podobe parfému svojej priateľke a 365 ti zaň vráti časť nákupu späť.

Kartu si zablokuješ priamo v appke

Ak patríš medzi ľudí, ktorí večne niečo zabúdajú,  asi sa potešíš aj ďalšej funkcii 365. Ak tvoju kartu stratíš alebo len jednoducho zabudneš, kam si ju dal, po pár klikoch si ju v appke vieš zablokovať. Keď ju potom nájdeš, znova si ju aktivuješ cez smartfón. Jednoducho žiadne telefonáty ani návštevy banky neprichádzajú do úvahy.

365 banka je tak podľa nás dobrou voľbou pre všetkým, ktorí bankovníctvo nechcú vnímať ako svojho nepriateľa ale ako službu, ktorá ti pomáha narábať s financiami. Vďaka sympaticky vyzerajúcej appke 365 nie je vôbec ťažké naladiť sa na takúto vlnu. Ak by sa ti predsa len v appke niečo nepáčilo, stačí dať podnet do Beta Labu, kde tvoje pripomienky určite zoberú na vedomie.

 

Článok vznikol v spolupráci s 365 bank.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech