Na Slovensku vzniklo unikátne miesto. Je to svet plný kvalitného medu a poctivej medoviny

  • Medovinárstvo Apimed otvorilo v Dolnej Krupej nový areál Medolandia
  • Ide o jedinečné miesto, kde sa spája história so súčasnosťou, príroda s architektúrou a medovina s výborným jedlom
medik
Medolandia APIMED
  • Medovinárstvo Apimed otvorilo v Dolnej Krupej nový areál Medolandia
  • Ide o jedinečné miesto, kde sa spája história so súčasnosťou, príroda s architektúrou a medovina s výborným jedlom

Architektonickou dominantou Medolandie je Villa Apimed, nové reprezentatívne sídlo spoločnosti s predajňou, dobovou reštauráciou a degustačno-prezentačnými priestormi. Okrem degustácií svetovo oceňovaných nápojov ti tu pripravia aj rodinné oslavy a k dispozícii sú aj rozsiahle konferenčné priestory. Pripravené sú aj prehliadky spojené s ochutnávkou produktov APIMED.

V štýlových priestoroch Medovinotéky si môžeš produkty APIMED nielen zakúpiť, ale aj ochutnať. Odborný personál ti okrem svetovo oceňovaných medovín predstaví aj širokú škálu medov, prírodných včelích produktov a kozmetiky.

zdroj: Medolandia Apimed

Historické, viac ako 200-ročné, priestory reštaurácie Mária Henrieta boli pomenované po svetoznámej ružiarke Márii Henriete Chotekovej. Reštaurácia v klasickom štýle je ideálnym priestorom pre gurmánov a milovníkov gastronómie.

Pre hlavnú degustačnú miestnosť Ambrozianum je typická nielen chuť medoviny, ale aj architektúra s originálnym umeleckým výrazom. Je pomenovaná po patrónovi včelárov svätom Ambrózovi a aj preto je jej dominantou obrovský včelí plást visiaci nad hlavami degustujúcich. Steny sú obložené prírodnou drevenou korenicou, ktorá dotvára atmosféru včelieho úľa.

zdroj: Medolandia Apimed

Súčasťou degustácie je aj prehliadka susednej Medovej veže prezentujúcej takmer 70 ocenení produktov APIMED zo svetových súťaží. Neprehliadnuteľná je gigantická – 200 miliónkrát zväčšená medová kvapka, ktorá v človeku zanechá hlboký dojem.

S Ambrozianom susedí Salónik ružovej grófky, ktorý je určený pre 6-10 osôb a aj tu si môžete vychutnať medovinu Mária Henrieta vyrobenú z lupeňov ruží, medový destilát 1000 ročná včela alebo jedinečný medový aperitív Ambrozia.

Pravé poklady ukrýva Medolandia v podzemí. Ocitneš sa v nádhernej Degustačnej pivnici s výhľadom do Barikovej pivnice naplnenej dubovými a barikovými sudmi. V Barikovej pivnici si môžeš vychutnať medoviny v čarovnej atmosfére priamo z 2000 litrových dubových a 225 litrových barikových sudov.

zdroj: Medolandia Apimed

Putovanie Medolandiou končí v Archíve fliaš – priestrannej miestnosti s klenbovým stropom a rotundou vystavaných z historických tehál. Môžeš si tu dokonca uskladniť vybrané archívne medoviny zo sortimentu APIMED. Bude o ne veľmi dobre postarané a to uložením v špeciálnych kójach.

Čítaj viac: O biznis sa im starajú slovenské včely. Práve vďaka nim prerazili so svojou medovinou vo svete

Na firemné školenia, workshopy a konferencie je vyčlenené osobitne celé jedno podlažie. Okrem samotnej konferenčnej miestnosti s kapacitou 48 miest, majú záujemcovia k dispozícii oddychovú zónu, veľkú terasu s výhľadom na Malé Karpaty.

„Veríme, že po skúške vašich chuťových pohárikov a gurmánskych zážitkoch dobre padne aj pastva pre oči – prechádzka novým rozáriom. Už teraz v ňom nájdete vysadených viac ako 1000 ruží. Z nich najväčšie zastúpenie má ruža ´Rosengräfin Marie Hennriette´, pomenovaná po grófke Márie Henriete Chotekovej, veľkej osobnosti slovenského aj svetového ružiarstva,” vyjadril sa pre Startitup tím spoločnosti APIMED.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK